Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 28, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Małgorzata Raczyńska-Weinsberg nie doradza już zarządowi TVP

Małgorzata Raczyńska-Weinsberg od połowy 2016 roku doradzała zarządowi TVP w sprawach programowych (screen YouTube.com/Prawo i Sprawiedliwość)

Małgorzata Raczyńska-Weinsberg nie jest już doradczynią zarządu Telewizji Polskiej – ustalił "Presserwis". Zarząd kierowany przez Jacka Kurskiego ma teraz pięciu doradców.

Małgorzata Raczyńska-Weinsberg od połowy 2016 roku doradzała zarządowi TVP w sprawach programowych.

Zespół doradców zarządu TVP liczy 5 osób

W telewizji publicznej pracowała już wcześniej. W czasach prezesury Bronisława Wildsteina redagowała program "Misja specjalna", a potem w latach 2006-2008 była dyrektorką TVP 1. W latach 80. ubiegłego wieku pracowała dla Radia Wolna Europa, a w latach 90. była korespondentką Polskiego Radia i Telewizji Polskiej w Stanach Zjednoczonych i Niemczech.

Czytaj też: Marek Solon-Lipiński pełnomocnikiem zarządu TVP. Zajmie się kanałami dla odbiorców za granicą

Po odejściu z mediów publicznych pracowała w TV PiS – partyjnej telewizji Prawa i Sprawiedliwości. W 2011 roku kandydowała z list PiS w wyborach parlamentarnych (do Sejmu się nie dostała). W 2014 roku zaczęła kierować biurem Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Polsce – frakcji w Parlamencie Europejskim, do której należy Prawo i Sprawiedliwość. W internecie prowadziła kanał Według Raczyńskiej, w którym zajmowała się głównie polityką PiS. Obecnie w Programie I Polskiego Radia ma dwie audycje: "Gdzie jest Pan Cogito" i "W otwarte karty".

Biuro prasowe TVP przekazało "Presserwisowi", że zespół doradców zarządu TVP liczy pięć osób. "Wymiar zatrudnienia zmniejszył się do 3,25 etatu" – informuje nas spółka.

Obecne pensje nie są znane

Doradcami zarządu TVP pozostają: Andrzej Liberadzki (od marca 2016 do lutego 2018 roku prezes Radia Gdańsk), Jan Maria Tomaszewski (kuzyn prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego), Marcin Wolski (satyryk i były dyrektor TVP 2), a także Liliana Sonik (jest doradcą od 2013 roku, wcześniej m.in. wicedyrektorka TVP Info) i Krzysztof Wojciechowski (ekspert prawa europejskiego, doradza zarządom TVP od połowy lat 90.).

Czytaj też: Sąd o koncesji dla TVN 24: bezczynność KRRiT miała charakter rażącego naruszenia prawa

Za prezesury Jacka Kurskiego doradcami zarządu TVP byli m.in. Marzena Paczuska, Wojciech Hoflik i Piotr Gursztyn.

W 2018 roku doradcy zarządu TVP zarabiali średnio 20,8 tys. zł brutto miesięcznie. Spółka w sprawozdaniach za 2019 i 2020 rok nie podała wysokości ich pensji.

Czytaj też: Tusk pozywa Sakiewicza. Sakiewicz: "Ust mi nie zamknie"

(KOZ, 28.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.