Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 27, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sąd o koncesji dla TVN 24: bezczynność KRRiT miała charakter rażącego naruszenia prawa

Krajowej Radzie przedłużenie koncesji dla TVN 24 zajęło ponad 19 miesięcy (fot. Mateusz Grochocki/East News)

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł, że doszło do bezczynności Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN 24. Sąd odrzucił jednak skargę na przewlekłość postępowania.

WSA skargą na bezczynność przewodniczącego KRRiT Witolda Kołodziejskiego zajmował się w środę 27 kwietnia podczas posiedzenia niejawnego. "Presserwis" ustalił, że sąd umorzył postępowanie w zakresie zobowiązania przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji do wydania decyzji, chociaż stwierdził, że "doszło do bezczynności organu, która miała charakter rażącego naruszenia prawa" i zasądził od organu na rzecz strony skarżącej zwrot kosztów postępowania (597 zł). Wyrok jest nieprawomocny.

Czytaj też: Marek Solon-Lipiński pełnomocnikiem zarządu TVP. Zajmie się kanałami dla odbiorców za granicą

Dzień wcześniej - we wtorek 26 kwietnia - WSA w wydanym postanowieniu odrzucił skargę na przewlekle prowadzone postępowanie. Postanowienie to też jest nieprawomocne. 

KRRiT przedłużenie koncesji dla TVN 24 zajęło ponad 19 miesięcy. Koncesja wygasała 26 września 2021 roku. TVN wystąpił o jej przedłużenie już na początku lutego 2020 roku. KRRiT decyzję w tej sprawie podjęła cztery dni przed wygaśnięciem prawa do nadawania.

Czytaj też: Piotr Witwicki poprowadzi główne wydanie "Wydarzeń" Polsatu

TVN, składając skargę na działanie regulatora, tłumaczył, że spółka chce, by "sąd zweryfikował przebieg postępowania rekoncesyjnego dla TVN 24 i wskazał prawidłowy wzorzec zachowania KRRiT we wszystkich podobnych postępowaniach, co będzie miało znaczenie dla wszystkich nadawców funkcjonujących w Polsce".

WSA w Warszawie podzielił skargę na dwa oddzielne postępowania - jedno w związku z bezczynnością w rozpoznaniu wniosku, a drugie w związku z przewlekle prowadzonym postępowaniem.

Czytaj też: Kanał Nuta Gold chce przejąć miejsce po Gold TV, operatorzy zdezorientowani

(KOZ, 27.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.