Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 27, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marek Solon-Lipiński pełnomocnikiem zarządu TVP. Zajmie się kanałami dla odbiorców za granicą

Marek Solon-Lipiński od lutego 2020 roku jest wicedyrektorem biura sprzedaży i współpracy międzynarodowej (fot. materiały prasowe)

Marek Solon-Lipiński, zastępca dyrektora biura sprzedaży i współpracy międzynarodowej Telewizji Polskiej, został pełnomocnikiem zarządu spółki. Zajmie się współpracą kanałów TVP dla odbiorców za granicą.

- Rolą pełnomocnika zarządu będzie skoordynowanie działań oraz osiągnięcie synergii w zakresie współpracy kanałów dedykowanych odbiorcom za granicą - informuje "Presserwis" biuro prasowe TVP. - O etapach realizacji tego projektu spółka poinformuje rynek w odpowiednim czasie - dodaje.

Czytaj też: TVP z prawami do tegorocznych Mistrzostw Europy kobiet w piłce nożnej

TVP dla Polonii nadaje kanały TVP Polonia i TVP Wilno, ma również anglojęzyczny TVP World oraz Biełsat, skierowany do mieszkańców Białorusi.

Kim jest Marek Solon Lipiński?

Marek Solon-Lipiński wicedyrektorem biura sprzedaży i współpracy międzynarodowej został w lutym 2020 roku, kiedy wrócił do TVP z Polskiego Radia, w którym był dyrektorem biura współpracy z zagranicą.

Czytaj też: Serial "Zieja" z Andrzejem Sewerynem w TVP 1

Wcześniej Solon-Lipiński w telewizji publicznej zajmował m.in. stanowisko kierownika działu ds. współpracy z organizacjami międzynarodowymi w biurze spraw korporacyjnych. Pracował także w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

(KOZ, 27.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.