Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 04, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP zostanie ukarana przez KRRiT za promowanie "Sylwestra marzeń" w "Wiadomościach"

Według KRRiT TVP złamała przepisy ustawy, nie tylko nadając ukryty przekaz handlowy, ale też przerywając serwisy informacyjne w celu nadania reklamy (screen: Wiadomosci.tvp.pl)

KRRiT uznała, że w "Wiadomościach" TVP z 29 i 31 grudnia 2021 roku naruszono przepisy ustawy o radiofonii i telewizji, emitując ukryty przekaz handlowy promujący "Sylwestra marzeń z Dwójką". W konsekwencji TVP będzie musiała zapłacić karę pieniężną.

Według KRRiT TVP złamała przepisy ustawy, nie tylko nadając ukryty przekaz handlowy, ale też przerywając serwisy informacyjne w celu nadania reklamy, lokując w nich znak graficzny PGE Polskiej Grupy Energetycznej oraz używając belki "audycja zawiera lokowanie produktu".

Poważne naruszenia

"W związku z powyższym wszczęte zostało postępowanie w sprawie ukarania Spółki Telewizja Polska SA karą pieniężną" - można przeczytać w odpowiedzi KRRiT.

Czytaj też: Wiktory rozdane mimo bojkotów i braku Stinga

Postępowanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji to efekt skargi, którą złożyli m.in. Juliusz Braun, członek Rady Mediów Narodowych, Janusz Daszczyński, członek rady programowej TVP, Jan Dworak, były przewodniczący KRRiT oraz Krzysztof Luft, członek rady programowej TVP. Skargi w tej sprawie wpłynęły też od osób prywatnych.

- Nie miałem wątpliwości, że doszło tutaj do poważnych naruszeń przepisów ustawy. Główna audycja informacyjna TVP zamiast informować o najważniejszych wydarzeniach w kraju i na świecie, większość czasu poświeciła na promocję własnej audycji rozrywkowej, pomijając naprawdę istotne dla społeczeństwa informacje. I bardzo się cieszę, że KRRiT podzieliła tę ocenę - komentuje Krzysztof Luft.

Czytaj też: REM: materiał Miłosza Kłeczka z TVP o mobbingu w Senacie nie był obiektywny

(MNIE, 04.04.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.