Temat: na weekend

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 25, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jen Psaki z COVID. Rzeczniczki Białego Domu nie ma z Bidenem w Polsce

To już drugi raz w ciągu ostatnich pięciu miesięcy kiedy Jen Psaki zachorowała na koronawirusa (screen: YouTube/The White House)

Jen Psaki, charyzmatyczna rzeczniczka prasowa Białego Domu, ujawniła pozytywny wynik swojego testu na koronawirusa. Nie może w związku z tym towarzyszyć Joemu Bidenowi w podróży do Polski. To już drugi raz, kiedy choroba przeszkodziła jej w zagranicznej podróży z prezydentem. 

O pozytywnym teście na COVID-19 Psaki poinformowała media w zeszły wtorek. W swoim oświadczeniu na Twitterze napisała, że choć miała dwa spotkania z Joe Bidenem, to nie spełniały one znamion "niebezpiecznych" według wytycznych CDC.

Jen Psaki nie przyleci do Polski

Jak podkreśliła Psaki, Joe Biden nie jest zakażony koronawirusem; wynik jego testu na obecność COVID-19 był negatywny. – Będę stosowała się do zaleceń CDC, co oznacza, że nie będę obecna podczas wizyty prezydenta w Europie – napisała rzeczniczka Białego Domu. – Dzielę się tymi wiadomościami z dużą przejrzystością.

Jak dodała: – Dzięki szczepionce doświadczyłam jedynie łagodnych objawów. Zgodnie z protokołami Białego Domu odnośnie COVID-19, będę pracować z domu i planuję wrócić do pracy po zakończeniu pięciodniowego okresu izolacji i negatywnym teście.

Powtórne zachorowanie

To już drugi raz kiedy Jen Psaki zachorowała na koronawirusa – i również po raz drugi ominie ją z tego powodu międzynarodowa podróż. Rzeczniczka prasowa Białego Domu pierwszy raz zachorowała ubiegłej jesieni, tuż przed wyjazdem Joe Bidena na szczyt G-20 w Rzymie.

Czytaj też: "Stać go na sarkazm". Joe Biden unika mediów, by uchronić się od wpadek

Psaki miała towarzyszyć Bidenowi w podróży do Polski i podczas nadzwyczajnego szczytu NATO. 

Jen Psaki od 20 stycznia 2021 roku pełni funkcję rzeczniczki prasowej Białego Domu w administracji Joe Bidena. Ma irlandzkie, greckie i polskie korzenie. Swoją karierę polityczną rozpoczynała w 2001 roku w Partii Demokratycznej.

W 2008 roku była rzeczniczką kampanii Baracka Obamy, a po jego wygranej – zastępczynią rzecznika prasowego Białego Domu. W 2017 roku została także komentatorką polityczną w stacji CNN, skąd odeszła w 2020 roku.

Czytaj też: Biden rozmawiał online z czołowymi influencerami TikToka o wojnie w Ukrainie

Jen Psaki, jedna z najjaśniejszych gwiazd administracji Joe Bidena, chwalona jest za dobre przygotowanie do każdego wystąpienia publicznego i trzymanie krótko dziennikarzy. W przeszłości jednak zdarzały jej się wpadki. Często przypomina się, gdy pomyliła się i publicznie stwierdziła, że gaz płynie z Białorusi do Rosji, a od 2014 roku wyciąga jej się wspólne zdjęcie z Siergiejem Ławrowem.

Jednak już od pierwszej konferencji prasowej, którą poprowadziła 20 stycznia 2021 roku, do Białego Domu wróciła normalność w kontaktach z dziennikarzami. Po kadencji Donalda Trumpa i spotkaniach z dziennikarzami prowadzonych przez Seana Spicera wszyscy odetchnęli. 

„Będą chwile, kiedy nie będziemy się zgadzać i na pewno znajdą się dni, w których być może niezgoda będzie niezwykle duża. Ale mamy wspólny cel, którym jest dzielenie się dokładnymi informacjami z narodem amerykańskim” – powiedziała pierwszego dnia urzędowania nowa rzeczniczka Białego Domu.

(HAD, 25.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.