Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 17, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jakub Żulczyk już nie zamierza stawać przed sądem za "debila"

Sprawa, którą ponownie będzie musiał zająć się sąd, dotyczy zamieszczonego na Facebooku wpisu Żulczyka (screen: Onet.pl)

Jakub Żulczyk, oskarżony o znieważenie prezydenta Andrzeja Dudy przez nazwanie go na Facebooku debilem, nie planuje pojawienia się w sądzie apelacyjnym. Będzie reprezentował go adwokat.

W połowie lutego prokuratura złożyła apelację od wyroku warszawskiego sądu, który umorzył sprawę pisarza Jakuba Żulczyka oskarżonego o znieważenie prezydenta Andrzeja Dudy. Zdaniem prokuratury "sąd popełnił szereg błędów w ustaleniach faktycznych". Prokuratura podkreśliła, że przedmiotem sprawy nie był wpis oskarżonego i zawarta w nim krytyka, lecz bezprawna forma, jaką posłużył się w ostatnim zdaniu swego wpisu.

Czytaj też: Żulczyk ponownie przed sądem za nazwanie prezydenta "debilem". Prokuratura złożyła apelację

Choć nie jest jeszcze znana data rozprawy w sądzie apelacyjnym, jak dowiedział się "Presserwis", Jakub Żulczyk nie zamierza pojawić się już w sądzie. Na rozprawie będzie go reprezentował mecenas Krzysztof Nowiński. Do tej pory Jakub Żulczyk był obecny na wszystkich rozprawach.

W styczniu Sąd Okręgowy w Warszawie umorzył postępowanie w sprawie znieważenia prezydenta Andrzeja Dudy przez Jakuba Żulczyka. "Oskarżony swoim zachowaniem nie popełnił przestępstwa" - uzasadnił sąd, dodając, że "społeczna szkodliwość czynu była znikoma".

Czytaj też: Dziennikarze zbojkotowali konferencję Konfederacji w Sejmie

(BAE, 17.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.