Dział: PRASA

Dodano: Marzec 09, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Właściciel Vogue zawiesza działalność wydawniczą w Rosji

Condé Nast jest właścicielem wielu kultowych magazynów i portali internetowych. W Polsce licencję na wydawanie "Vogue Poland" posiada spółka Visteria, a "Glamour" wydaje Burda International Polska

Condé Nast, wydawca i właściciel takich marek, jak "Vogue", "The New Yorker", "Vanity Fair" czy Pitchfork podjął decyzję o zawieszeniu działalności wydawniczej na terenie Federacji Rosyjskiej.

O decyzji spółki poinformował Roger Lynch, prezes Condé Nast. "Jesteśmy zaszokowani i przerażeni bezsensowną przemocą i tragicznym kryzysem humanitarnym w Ukrainie" napisał w informacji wysłanej do pracowników firmy. Powodem zawieszenia działalności jest przede wszystkim troska o ich bezpieczństwo.

„Najważniejsze jest, abyśmy mogli tworzyć nasze treści bez narażania bezpieczeństwa naszych pracowników” – powiedział Lynch. „Niedawno uchwalone przepisy dotyczące cenzury w Rosji, uniemożliwiają nam to".

Czytaj też: Netflix wyłączony w Rosji. Platforma zawiesza tam działalność

Condé Nast jest właścicielem wielu kultowych magazynów i portali internetowych. W Polsce licencję na wydawanie "Vogue Poland" posiada spółka Visteria, a "Glamour" wydaje Burda International Polska.

Condé Nast to kolejna po m.in. Spotify, Coca-Coli i McDonalds spółka, która zdecydowała się na zawieszenie swojej działalności w reakcji na działania wojenne na terenie Ukrainy.

(09.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.