Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 04, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W Rosji problemy z dostępem do Facebooka i stron niezależnych mediów

Departament Stanu USA już w środę podkreślił, że Rosja blokuje niezależne źródła informacji, aby Rosjanie nie mieli pełnej wiedzy o wojnie w Ukrainie (fot. Pixabay.com)

W Rosji przestał działać Facebook oraz strony wielu niezależnych mediów. Jak podaje agencja AFP, problem z dostępem do witryn pojawił się w nocy z czwartku na piątek.

Zablokowane miały zostać m.in. serwisy RFE-RL, Meduza, Deutsche Welle i BBC w języku rosyjskim.

Portal Nexta podał, że blokowanie stron, np. Meduzy, potwierdził urząd Roskomnadzor, rosyjski państwowy regulator mediów. Ma to mieć związek z decyzją rosyjskiej prokuratury.

Ponadto w tym tygodniu rosyjska prokuratura generalna nakazała Roskomnadzorowi wyłączenie niezależnych nadawców radia Echo Moskwy i telewizji Dożd oraz zablokowanie dostępu do ich stron internetowych.

Departament Stanu USA już w środę podkreślił, że Rosja blokuje niezależne źródła informacji, aby Rosjanie nie mieli pełnej wiedzy o wojnie w Ukrainie.

(MNIE, 04.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.