Temat: internet

Dział: PRZEGLąD MEDIóW

Dodano: Luty 04, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Media w Pekinie pokażą siłę. Ale połowa sukcesu to dobre występy sportowców

(fot. Banff Sunshine Village/Unsplash)

Sport to emocje i media wiedzą, że można tu sporo ugrać - więcej widzów, czytelników, słuchaczy, więcej klików, więcej użytkowników, więcej cytowań. W trakcie startujących dzisiaj Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie media zrobią wszystko, by polski kibic czuł się dobrze. Nawet, jeśli naszym sportowcom nie pójdzie zbyt dobrze.

TVP 1 i TVP Sport przeprowadzą 200 godzin transmisji z przyszłorocznych Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, które rozpoczną się 4 lutego i potrwają do 20 lutego.

Telewizja Polska ma sublicencję od Discovery do pokazywania imprezy (będzie ją można oglądać również w kanałach TVN Grupa Discovery). Pasmo transmisji w TVP 1 i TVP Sport oraz w serwisie Tvpsport.pl - z racji różnicy czasu - przewidziano między 2 w nocy a 17. Anteny TVP mają pokazywać wszystkie występy Polaków. W TVP Sport o 20 nadawane będą "Wydarzenia dnia" poświęcone igrzyskom, a o 22 - "Olimpijski wieczór".

TVP przejmie od Polast Sport i Eurosportu prawa do imprez biathlonowych

Na czas igrzysk olimpijskich Eurosport uruchomił przekaz trzech dodatkowych kanałów, na których można śledzić zmagania sportowców. Dostępny jest też Eurosport z transmisjami w jakości 4K.

Eurosport 3, 4 i 5 oraz Eurosport 4K są dostępne w Polsat Box, Netii i ofercie kablowej Orange. Eurosport 3 ma pokazywać hokej na lodzie, Eurosport 4 łyżwiarstwo figurowe, szybkie oraz short track, a Eurosport 5 - curling. Z kolei w Eurosport 4K będą nadawane różne transmisje, ale w wyższej jakości 4K.

REPORTERZY W CHINACH

Telewizja Polska będzie korzystała z zespołu siedmiu dziennikarzy, którzy będą relacjonowali wydarzenia z Pekinu. TVN Grupa Discovery ma trzech wysłanników.

Swojego wysłannika w Pekinie będzie mieć TVP Info. Relacje z Chin dla programów sportowych TVP będą przekazywać: Filip Czyszanowski, Aleksander Dzięciołowski, Michał Chmielewski, Aleksander Roj i Jakub Pobożniak. Trzy ekipy będą pracować w okręgu Zhangjiakou (Filip Czyszanowski, Michał Chmielewski i Aleksander Rój), gdzie będą odbywały się m.in. konkursy skoków narciarskich. Prowadzącym studio na skoczni będzie Marcin Rams. W Pekinie, gdzie rozgrywane będą m.in. zawody w łyżwiarstwie szybkim i short tracku, pracować ma Aleksander Dzięciołowski. Zawody w narciarstwie alpejskim będą w Yanqing, gdzie obecny będzie Jakub Pobożniak. Prowadzącymi studio w Warszawie będą: Sylwia Dekiert, Maciej Kurzajewski, Jacek Kurowski, Rafał Patyra, Maciej Jabłoński i Maciej Adamiak. Jako eksperci w trakcie transmisji będą wypowiadali się złoci medaliści olimpijscy - skoczek Adam Małysz i łyżwiarka szybka Luiza Złotkowska.

Wysłannikami TVN Grupa Discovery są  Monika Krajewska ("Fakty" TVN), Kacper Merk (Eurosport) i Paweł Łukasik (TVN 24). 

INNE TELEWIZJE TEŻ NADAJĄ

Polsat News i Interia zapowiadają specjalne programy na temat ZIO w Pekini. Interia zapowiedział program, który poprowadzi Leszek Kabłak. Wśród jego gości znajdą się i m.in. był skoczek narciarski Jan Ziobro oraz była wicemistrzyni świata w biathlonie i ekspertka Polsat Sport Weronika Nowakowska. Program będzie emitowany na żywo po olimpijskich występach najważniejszych polskich sportowców. 

Widownia skoków w Zakopanem spadła w TVP o niemal połowę


Portal przygotuje również m.in. przegląd najważniejszych wydarzeń z Pekinu w formie dynamicznego programu wideo i komentarze na żywo podczas występów Polaków. Portal nie wysyła dziennikarzy do Pekinu, ale będzie korzystał z relacji Patryka Serwańskiego z RMF FM oraz Tomasza Lejmana z Polsat News. Przy obsłudze igrzysk Interia ma ściśle współpracować ze stacjami Polsatu.

Codzienny program stworzy również Polsat News, w którym znajdą się codziennie relacje i korespondencje wspomnianego Tomasz Lejmana. Prowadzącymi "Studio Pekin" w Polsat News będą Łukasz Dubaniewicz i Tomasz Zimińśki. Start programu będzie miał miejsce o 17:40.

Press

Magazyny olimpijskie zapowiedziały również Polsat Sport i TVN 24. W Polsat Sport Extra o 20 będzie rozpoczynał się program podsumowujący wydarzenia z całego dnia. W studiu sportowym pracować będzie kilkudziesięcioosobowy zespół, w tym między innymi Paulina Chylewska, Jerzy Mielewski, Przemysław Iwańczyk, Marcin Lepa czy Paulina Czarnota-Bojarska. Stałymi ekspertami będą Weronika Nowakowska oraz Andrzej Person.

TVN 24 na czas igrzysk przygotowało dwa codzienne programy - poranny "Raport z Pekinu" i popołudniowe "Studio Pekin". Będą w nich relacje ze sportowych aren oraz komentarze sportowców. Poranny magazyn poprowadzi Paweł Kuwik, a popołudniowy Michał Korościel. Obaj są dziennikarzami Eurosportu. W programach przewidziano też relacje wysłanników TVN Grupa Discovery do Pekinu. Stacja na razie nie podaje ich nazwisk.

PRASA NIE PRÓŻNUJE

Wydawnictwa prasowe również przygotują materiały dotyczących ZIO w Pekinie. W "Przeglądzie Sportowym"  będzie można znaleźć dodatki specjalne, cykle redakcyjne, a także "Skarb Kibica Pekin 2022" - szczegółowy przewodnik po zmaganiach olimpijskich. Podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie relacje oraz specjalne materiały wideo dla redakcji Ringier Axel Springer Polska będą przygotowywać trzej dziennikarze - wysłannicy do Pekinu: Kamil Wolnicki, Tomasz Kalemba oraz Tomasz Markowski.

Również dziennik "Fakt" oraz Fakt.pl w czasie Zimowych Igrzysk Olimpijskich będą relacjonować na bieżąco wydarzenia z Pekinu. Wśród materiałów znajdą się specjalne relacje, artykuły, wywiady ze sportowcami oraz ciekawostki olimpijskie. W dzień otwarcia igrzysk, w dzień zamknięcia i podczas ważnych występów Polaków treści sportowe z serwisów będą wyróżnione w specjalny sposób na stronie głównej Onetu.

"Super Express" będzie relacjonować Igrzyska Olimpijskie w Internecie, social mediach i na łamach wydań papierowych. W czwartek 3 lutego z „Super Expressem" ukazał się specjalny dodatek poświęcony igrzyskom z historią igrzysk komentarzami i wywiadami. w czwartek 3 lutego na kanałach „Super Express Sport" na YouTube i Facebooku rozpoczęto nadawanie programu na żywo „Super Igrzyska", poświęconego w pełni zawodom w Pekinie. Kolejne odcinki będą powstawać aż do zakończenia igrzysk. Redakcja zapowiedziałą również cykl "Igrzyska według Pana Darka", którego prowadzący jest Dariusz Chrabałowski. 

Wyborcza.pl i "Gazeta Wyborcza" igrzyska obsłużą z Polski. Każdego dnia od godzin nocnych na Wyborcza.pl ma trwać relacja na żywo, w czasie której będą podawane wyniki rywalizacji. Redakcja zamierza też korzystać z licencyjnych tekstów dziennika "The New York Times" na temat igrzysk.

GŁOS OLIMPIJSKI W RADIOODBIORNIKACH

Polskie Radio oddelegowało do zawodów około 10 osób. Są zarówno dziennikarze, jak i pracownicy obsługi technicznej. Na miejscu Polskie Radio posiada własne studio i stanowiska komentatorskie. 

Na antenach Polskiego Radia na żywo relacjonowane będą wszystkie wydarzenia, podczas których polscy sportowcy będą walczyć o medale. Publiczne radio ma sublicencję do transmitowania igrzysk od Discovery.

RMF FM wysłało do Pekinu Patryka Serwańskiego. Dziennikarzy na miejscu nie będą mieć ani Radio Zet, ani Tok FM.

(MNIE/BAE/KOZ, 04.02.2022)

Pozostałe tematy weekendowe

Rozmowa z Dominikiem Pankiem, twórcą bloga Piłkarska Mafia...
AbstrachujeTV, czyli per aspera ad abstra. Na YT trudno...
Złowić graczy. Zyski Ten Square Games z gier mobilnych...
* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.