Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Luty 01, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Spotify będzie zamieszczać ostrzeżenia przed dezinformacją dotyczącą koronawirusa

Joe Rogan prowadzi podcast na Spotify w ramach umowy opiewającej na 100 mln dol. (screen: Spotify/The Joe Rogan Experience)

Spotify zareagował na kolejne żądania znanych twórców dotyczące usunięcia ich utworów z tego największego światowego serwisu streamującego muzykę. Szef serwisu Daniel Ek zakomunikował, że Spotify będzie zamieszczać przy podcastach ostrzeżenia przed dezinformacją na temat koronawirusa.

Ostrzeżenia mają odsyłać użytkowników do centrum danych na temat Covid-19. Decyzja jest spowodowana niedawnymi kontrowersjami dotyczącymi podcastu Joe Rogana, najpopularniejszej audycji na Spotify. W grudniu gościem podcastu był dr Robert Malone, specjalista chorób zakaźnych, krytykowany przez lekarzy i naukowców za szerzenie dezinformacji na temat Covid-19, a także szczepionek.

Czytaj też: Netflix straci 750 tys. brytyjskich klientów, bo Disney zabiera hitowe seriale

W ubiegłym tygodniu muzycy Neil Young i Joni Mitchell domagali się usunięcia ich utworów z serwisu z powodu "szerzenia kłamstw" przez Rogana. Ten nie zgodził się z zarzutami, ale zaakceptował zamieszczanie ostrzeżeń przez serwis i przeprosił słuchaczy.

Pod koniec 2020 roku Rogan zgodził się na przeniesienie swojego podcastu wyłącznie na Spotify w ramach umowy opiewającej na 100 mln dolarów.

(MAC, 01.02.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.