Dział: REKLAMA

Dodano: Styczeń 28, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Borowski i Kawa inwestują w nowy brand - specjalistyczną agencję IPG Health Spark Warsaw

IPG Health Spark Warsaw zarządzana jest przez Mariusza Otowskiego, managing directora (fot. materiały prasowe)

Wojciech Borowski, group CEO McCann Poland, i Krzysztof Kawa, group CFO McCann Poland, którzy w sierpniu ub. roku przejęli 100 proc. jej udziałów, zainwestowali w stworzenie nowej marki w ramach grupy - specjalistycznej agencji z obszaru healthcare IPG Health Spark Warsaw.

IPG Health Spark Warsaw, działająca w ramach globalnej struktury IPG Health jako agencja afiliowana, jest własnością Borowskiego i Kawy (wielkość udziałów należąca do każdego z partnerów nie została jednak podana). IPG Health Spark Warsaw ma działać na terenie Polski, ale z biura w Warszawie będzie również świadczyć usługi na terenie krajów bałtyckich.

Agencja w Warszawie skoncentruje się głównie na obsłudze klientów farmaceutycznych grupy IPG.

IPG Health Spark jest niezależną od McCann firmą, oferującą m.in. kreację, strategię, branding, medical writing i konsulting medyczny, a także wsparcie digitalowe. Agencja obsługuje klientów w obszarach diabetologii, astmy, chorób krwi, onkologii, reumatyzmu i artretyzmu, immunologii, chorób układu krążenia, stwardnienia rozsianego oraz szczepionek.

Specjalny zespół technologiczny w IPG Health Spark Warsaw wspiera klientów w ramach platformy Veeva (Salesforce). Jest on przy tym częścią globalnego zespołu IPG Health dla platformy Veeva.

IPG Health Spark Warsaw zarządzana jest przez Mariusza Otowskiego, managing directora, który dotychczas był managing directorem w należącej do McCann firmie produkcyjnej Craft Warsaw. Obecnie Otowski łączy obowiązki w obu tych firmach -  kompetencje Craft Warsaw są przestawione na obsługiwanie klientów farmaceutycznych. Dzięki temu agencja łączy usługi marketingowe z produkcją i tworzeniem treści.

IPG Health Spark Warsaw zatrudnia już ponad 20 osób, współpracujących z klientami agencji w obszarach strategii, kreacji, digital, technologii oraz konsultacji medycznej. Są to przede wszystkim osoby wcześniej obsługujące klientów farmaceutycznych w ramach grupy McCann. - Obecnie wszystkie te kompetencje zostały skoncentrowane w IPG Health Spark Warsaw - mówi Wojciech Borowski.

(AMS, 28.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.