Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Styczeń 26, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sąd utrzymał 5,9 mln zł kary nałożonej przez UOKiK na Polkomtel

Decyzja UOKiK o ukaraniu Polkomtelu jest z 2014 roku (fot. Piotr Małecki/East News)

Sąd Apelacyjny oddalił odwołanie firmy Polkomtel i utrzymał decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o nałożeniu 5,9 mln zł karty na operatora sieci Plus.

Chodzi o decyzję z 2014 roku. Według UOKiK spółka nie dostarczała konsumentom zawierającym z nią umowę o świadczenie usług wymaganych ustawowo dokumentów, tj. regulaminów promocji. Polkomtel nie doręczał abonentom również treści proponowanych zmian warunków umowy - nowych wersji regulaminu promocji.

"Ponadto informując o możliwości uniknięcia opłaty za usługę rachunku szczegółowego po zakończeniu promocji Spółka wskazywała wyłącznie na najkorzystniejsze z jej perspektywy rozwiązanie czyli usługę e-rachunku" - czytamy we wpisie Urzędu na Twitterze.

Sąd uznał, że nawet korzystne ekonomicznie dla konsumentów zmiany muszą być wprowadzane zgodnie z przepisami prawa, a więc przy zachowaniu określonych w ustawie obowiązków informacyjnych.

"Za stosowanie nieuczciwych praktyk spółka została ukarana karą ponad 5,9 mln zł" - podał UOKiK.

(KOZ, 26.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.