Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 21, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVN 24 rano naziemnie na kanale TTV ze względu na "lex TVN". Powalczy z TVP Info

TVN 24 będzie dostępny na kanale TTV ze względu na olbrzymie zainteresowanie ustawą "Lex TVN" (fot. Piotr Molecki/East News)

Od dzisiaj między godz. 5.55 a 10.00 na antenie naziemnego kanału TTV dostępny będzie kanał informacyjny TVN24.

O modyfikacji ramówki stacja TTV poinformowała w wieczornym wydaniu programu informacyjnego "Express". – Na koniec jeszcze ważna informacja dla naszych widzów. Ze względu na olbrzymie zainteresowanie ustawą "Lex TVN" i sprawą wolności mediów od jutra na antenie TTV od 5.55 do 10 nadawany będzie sygnał telewizji TVN24 - powiedziała prowadząca program.

W związku ze zmianą ramówki widzowie TTV nie zobaczą m.in. "Bajecznego życia hinduskich dynasti", "Ukrytej prawdy" czy programu "Damy i wieśniaczki". W zamian mogą oglądać Poranek TVN24 "Wstajesz i wiesz", w tym "Rozmowę Piaseckiego". Za sprawą tej decyzji w godzinach porannych TVN24 będzie miał zbliżony zasięg do TVP Info. Stacja informacyjna TVN24 jest oferowana wyłącznie w płatnej telewizji (sieci kablowe, platformy cyfrowe i streamingowe). Z kolei TTV, ogólnodostępny kanał telewizyjny należący do Grupy TVN, nadaje naziemnie z MUX-1.

Duże wsparcie dla TVN

Ponad 2,5 mln Polaków podpisało się już pod apelem do prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowanie ustawy "Lex TVN". Jeśli nowelizacja ustawy medialnej miałaby obowiązywać, to amerykański Discovery będzie musiał pozbyć się większości udziałów w TVN.

Czytaj więcej o "lex TVN"

Dziś według KRRiT dochodzi do obchodzenia przepisów ustawy o rtv, bo choć właścicielem TVN jest formalnie holenderska spółka Polish Television Holding, to faktycznie należy ona do amerykańskiego Discovery, a limit udziałów spółek spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego w firmach posiadających polskie koncesje wynosi 49 proc.

W niedzielę w ponad 120 miastach odbył się protest przeciwko "lex TVN", główny protest odbył się w Warszawie.

(BAE, 21.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.