Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 08, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Doradca premiera nazywa TVN i RASP partiami. Kolejny wyciek maili Poufnej Rozmowy

"Partia TVN i RASP wiedzą, że teraz ten temat spalą, wyciągną go w 2023" – napisał Chłopik w mailu opublikowanym przez Poufną Rozmowę (fot. Piotr Molecki)

W ujawnionych przez Poufną Rozmowę kolejnych mailach doradcy premiera naradzali się w sprawie wykorzystania tematu aborcji do zyskania wyborców. "W mediach nie widać ani hura optymizmu, ani hura pesymizmu" – napisał Mariusz Chłopik, doradca premiera Mateusza Morawieckiego i nazwał TVN i RASP partiami.

Tomasz Matynia, szef Centrum Informacyjnego Rządu, w mailu do premiera Mateusza Morawieckiego, który opublikowała Poufna Rozmowa napisał: "Spadła nam dziś z nieba kwestia aborcji", odnosząc się do propozycji Platformy Obywatelskiej, aby umożliwić aborcję 12 tygodnia życia płodu". 

W mailu zaznacza, że jest to "szansa na nowe pozycjonowanie Platformy bardziej na lewo i zrobienie miejsca dla nas". Zaproponował także premierowi sposoby komunikowania o nowej propozycji partii opozycyjnej. Wśród nich pozycjonowanie Platformy Obywatelskiej jako partii "lewicowej, ukrywającej rzeczywiste cele", kłamliwie przedstawiającej się jako konserwatywna. 

Na pomysły Matyni odpowiedział doradca premiera Mariusz Chłopik. W mailu stwierdził, że lepiej nie "podgrzewać" tematu, bo w mediach nie widać "ani hura optymizmu, ani hura pesymizmu". 

"Partia TVN i RASP wiedzą, że teraz ten temat spalą, wyciągną go w 2023" – napisał Chłopik w mailu opublikowanym przez Poufną Rozmowę.

W ostatnim czasie Poufna Rozmowa ujawniła maile o tym, jak przygotowywano odpowiedź dla "Gazety Wyborczej" ws. pomijania jej w rządowej kampanii informacyjnej dotyczącej koronawirusa. Dziennikarz "GW" Wojciech Czuchnowski potwierdza, że odpowiedź jaką dostał zgadza się z korespondencją jaką ujawniono.

(BAE, 08.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.