Dział: PRASA

Dodano: Październik 26, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Gazeta Wyborcza" przeprasza Rafała Brzoskę

(screen Youtube.com/ Zaprojektuj Swoje Życie)

Redakcja "Gazety Wyborczej przeprosiła Rafała Brzoskę, założyciela InPostu, za publikację o domniemanych optymalizacjach podatkowych realizowanych przez jego cypryjskie spółki. 

W przeprosinach opublikowanych zarówno w wersji papierowej, jak i w tekście w serwisie Wyborcza.pl, redakcja "Wyborczej" zaznaczyła, że cytowany przez nich w tekście "Cypryjskie kombinacje twórcy InPostu" ekspert mówił nieprawdę, że pożyczki udzielane cypryjskim spółkom przez polskie podmioty grupy Integer (właściciel InPostu) mogą służyć obniżeniu podstawy opodatkowania polskich podmiotów. 

"Przepraszamy pana Rafała Brzoskę za przytoczenie tej błędnej opinii oraz nieuzasadnioną wymowę artykułu, która mogła wpłynąć na negatywny odbiór jego legalnych interesów" - zaznaczyła w przeprosinach redakcja.

Do przeprosin "Wyborczej" na Twitterze odniósł się Rafał Brzoska. "Szefostwu Redakcji »GW« dziękuję za postawę – odwagę i odpowiedzialność poznaje się także po tym, że ktoś potrafi przyznać się do błędu i za to przeprosić" – napisał załozyciel InPostu.

Tekst "Cypryjskie kombinacje twórcy InPostu" powstał w ramach międzynarodowego śledztwa Pandora Papers, w które zaangażowało się 600 reporterów ze 117 krajów. Po publikacji Rafał Brzoska wydał oświadczenie, w którym wytknął błędy dziennikarzom "Wyborczej". Domagał się także usunięcia tekstu.

(BAE, 26.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.