Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 15, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prokuratura musi sprawdzić, czy Jarosław Jakimowicz uczestniczył w handlu ludźmi

Jarosław Jakimowicz w TVP Info prowadzi magazyn "W kontrze" (fot. Piotr Molęcki/East News)

Prokuratura decyzją Sądu Rejonowego dla Warszawy – Pragi Południe ma przeprowadzić postępowanie w sprawie podejrzenia uczestniczenia w handlu ludźmi przez Jarosława Jakimowicza, publicystę TVP Info.

Wcześniej prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania. Sprawę zgłosili jej przedstawiciele Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Tematu uczestnictwa handlu ludźmi członkowie OMZRiK dopatrzyli się w książce autobiograficznej Jarosława Jakimowicza.

"Sędzia uznał, że prokuratura nie zrobiła nic, by sprawę zbadać. Swoją decyzję o odmowie wszczęcia prokurator oparł o... tweet Jakimowicza!" - podano w mediach społecznościowych OMZRiK. Jak dodano, sędzia miał potwierdzić, że w swojej książce "Życie jak film" Jarosław Jakimowicz opisuje, że był uczestnikiem procederu handlu ludźmi. "U handlarzy »zamówił« dziewczynkę z Tajlandii. Dostarczono mu 12-latkę. Ostatecznie zrezygnował z kupienia dziewczynki, ale zapytał natychmiast, czy gangster ma »na sprzedaż« starsze" - czytamy w oświadczeniu OMZRiK.

Jarosław Jakimowicz tłumaczył, że zwarta w jego autobiografii historia jest "fikcją artystyczną", stworzoną w celu zwiększenia sprzedaży. Później ten wpis usunął. Książkę reklamowano jednak jako szczerą autobiografię aktora, a obecnie publicysty TVP Info. Publikację wydano w 2019 roku.

(MNIE, 15.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.