Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 02, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Salon polityczny Trójki" nie wrócił na antenę po wakacjach

Beata Michniewicz z Trójką związana jest od 1983 roku (screen: YouTube/Polskie Radio)

"Salon polityczny Trójki" nie wrócił na antenę Programu III Polskiego Radia po wakacjach. Stacja wciąż nie ma ustalonej ramówki i nie informuje, kiedy to nastąpi.

"Salon polityczny Trójki", czyli poranne rozmowy Beaty Michniewicz z politykami, zniknął z ramówki Trójki na początku sierpnia z powodu urlopu prowadzącej. Miał wrócić na antenę po wakacjach. 1 września nie można było jednak usłyszeć audycji. Nie wiadomo, czy program pojawi się w najbliższych dniach, bo wciąż nie ma ramówki Programu III (są za to ramówki na najbliższe dni wszystkich innych anten Polskiego Radia).

Pytany o nową ramówkę wicedyrektor Trójki Marek Wiernik napisał nam, że zajmuje się sprawami "muzyki na antenie, koncertów i fonografii". Odesłał nas do Moniki Kuś z biura zarządu Polskiego Radia. "O wszelkich szczegółach związanych z ramówką Trójki będziemy informować słuchaczy po jej zatwierdzeniu" - przekazała "Presserwisowi" Kuś. Na pytanie, kiedy zostanie zatwierdzona nowa ramówka, nie odpowiedziała wprost. "Jak zostanie zatwierdzona, niezwłocznie powiadomimy o tym naszych słuchaczy" - napisała. Beata Michniewicz nie chciała komentować sprawy.

20 sierpnia dyrektorem Trójki został Michał Narkiewicz-Jodko, a jego zastępcami są Piotr Kordaszewski i Marek Wiernik. Tego samego dnia prezeska Polskiego Radia Agnieszka Kamińska odwołała ze stanowiska dyrektora i redaktora naczelnego Trójki Kubę Strzyczkowskiego. Monika Kuś informowała nas, że Trójka ma "być stacją muzyczno-kulturalną z dobrej jakości rozrywką".

W przeszłości rozmowy w "Salonie politycznym Trójki" prowadzili m.in. Monika Olejnik, Dorota Wysocka-Schnepf, Krzysztof Skowroński, Kamil Durczok, Mikołaj Lizut i Marcin Zaborski.

Jak wynika z badania Radio Track, w fali maj-lipiec Trójka miała 4,1 proc. udziału w czasie słuchania (spadek o 1 pkt proc. w porównaniu z tym samym okresem w 2019 roku). To najgorszy rezultat stacji w historii prowadzonego od 2001 roku badania.

(JSX, 02.09.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.