Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 01, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wydawanie "CD-Action" może od Bauera przejąć nowy inwestor

Numer 07/2020 "CD-Action" będzie dostępny od 2 czerwca w standardowej cenie i objętości (10,99 zł za 124 strony)

Trwają rozmowy z inwestorem w sprawie przejęcia magazynu "CD-Action" (Wydawnictwo Bauer). Tytuł ukazuje się bez zmian, choć zespół redakcyjny dostał wypowiedzenia.

Pod koniec kwietnia Wydawnictwo Bauer zamknęło siedem tytułów i 27 wydań specjalnych, zwalniając 27 osób, wypowiedzenia dostały m.in. zespoły "CD-Action" i "PC Format". Decyzja miała związek m.in. z sytuacją spowodowaną epidemią koronawirusa. W ubiegłym tygodniu Bauer zwolnił kolejnych 20 osób

Redakcja "CD-Action" obecnie pracuje na wypowiedzeniach, kolejne wydania ukazują się normalnie. Jak poinformowała na swojej stronie internetowej, "trwają rozmowy w sprawie przejęcia »CD-Action« przez nowego inwestora".

Informację potwierdza Maciej Brzozowski, dyrektor public relations wydawnictwa. - Są różne rozmowy w tej sprawie, ale żadnych konkretów na razie ujawnić nie mogę – mówi "Presserwisowi".

Bauer zawiesił także wydawanie magazynu "Kawaii" (ostatnio ukazywał się co dwa miesiące), wydania specjalnego "CD-Action".

Z danych ZKDP wynika, że sprzedaż ogółem "CD-Action" w marcu 2020 roku wyniosła 30 495 egz. (spadek o 23,43 proc. w porównaniu z marcem 2019 roku).

Galeria: Premiery seriali w czerwcu

(JSX, 01.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.