Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Luty 27, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Koncern Disneya ma nowego szefa

Bob Chapek (z lewej) zastąpił Roberta A. Igera (z prawej) (screen: YouYube.com/ABC News)

Bob Chapek został dyrektorem generalnym koncernu Disneya. Po 15 latach ustąpił Robert A. Iger. Pozostanie jednak członkiem zarządu - objął stanowisko prezesa wykonawczego. W firmie ma pracować do wygaśnięcia kontraktu, czyli do końca 2021 roku. Do tego czasu ma zarządzać kreatywną działalnością całego Disneya.

Chapek jest związany z koncernem od 1993 roku, ostatnio jako szef spółki zależnej Disney Park, Expreriences and Products. Funkcję CEO zaczyna pełnić ze skutkiem natychmiastowym. Przejmuje koncern w rozkwicie. Pod kierunkiem Igera spółka, dzięki licznym przejęciom i fuzjom (m.in. marek Pixar, Marvel czy Lucasfilm), stała się potentatem na rynku. Za największy sukces Igera uważa się zakup studia 21st Century Fox, które odegrało istotną rolę przy powstaniu platformy streamingowej Disney+. 

Od listopada Disney+ działa w USA, Kanadzie i Holandii. 24 marca trafi do ośmiu europejskich krajów - Austrii, Francji, Hiszpanii, Irlandii, Niemiec, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Włoch. A 29 marca do Indii. W ciągu trzech miesięcy zyskał 28,6 mln subskrybentów. W ub.r. zyski z produkcji całego koncernu Disneya przekroczyły 11 mld dol.

(MAC, 27.02.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.