Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 14, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dyrektor gabinetu marszałka Grodzkiego uderzona kamerą TVP Info

Kancelaria Senatu napisała, że Małgorzata Daszczyk po zdarzeniu trafiła do szpitala (screen: twitter.com/PolskiSenat)

Kancelaria Senatu złożyła wniosek o odebranie akredytacji prasowych ekipie TVP Info, po tym jak jej operator miał uderzyć kamerą dyrektor gabinetu marszałka Senatu Małgorzatę Daszczyk. Szef TAI Jarosław Olechowski podkreśla, że był to przypadek.

Kancelaria Senatu w poniedziałek opublikowała na Twitterze nagranie, na którym widać, jak kobieta zostaje uderzona kamerą niesioną przez operatora, po czym łapie się za głowę. "Skandaliczne zachowanie ekipy TVP Info wobec dyrektor gabinetu Marszałka Senatu! Małgorzata Daszczyk została uderzona w głowę kamerą. Obecnie przebywa w szpitalu. Złożyliśmy wniosek o odebranie akredytacji prasowych dla ekipy, biorącej udział w zdarzeniu" - napisała w tweecie kancelaria.

Jak dowiedział się Onet, Senat złoży skargę do prezesa TVP Jacka Kurskiego i złoży wniosek do Straży Marszałkowskiej o odebranie akredytacji reporterowi Miłoszowi Kłeczkowi, a także operatorowi kamery.

Dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski w przesłanym "Presserwisowi" oświadczeniu napisał, że "doszło do przypadkowego kontaktu fizycznego pomiędzy operatorem TVP Info a dyrektor Daszczyk. Z całą pewnością nie było to wydarzenie spowodowane przez operatora TVP Info, ponieważ to dyrektor Daszczyk wykonując nagły zwrot – najprawdopodobniej kierując się do drzwi samochodu – przecięła trasę, którą podążał operator. Jego intencją nie było uderzenie dyrektor Daszczyk. W tej sytuacji żądanie odebrania dziennikarzom TVP Info akredytacji umożliwiających pracę na terenie parlamentu należy traktować jako próbę usunięcia dziennikarzy zadających pytania, na które marszałek Senatu nie chce odpowiedzieć".

Wydarzeniu poświęcono też część materiału poniedziałkowych "Wiadomości" TVP. "Tuż po incydencie kobieta nie wyglądała na wymagającą hospitalizacji, ale od razu zagroziła dziennikarzom" - mówił Jakub Krzyżak.

Galeria: Telewizyjne hity 2019 roku

(JSX, 14.01.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.