Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 20, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Śledztwo wobec Juliana Assange’a umorzone

Julian Assange podczas aresztowania w kwietniu 2019 roku (screen: Youtube/The Sun)

Szwedzka prokuratura umorzyła dochodzenie dotyczące zarzutów gwałtu wobec założyciela WikiLeaks Juliana Assange’a. Prokurator Eva-Marie Persson uznała, że świadectwo osoby poszkodowanej było "wiarygodne i solidne", jednak wstępne postępowanie zostaje zamknięte z powodu "słabych dowodów".

Śledztwo dotyczyło zarzutów gwałtu na obywatelce Szwecji. Rozpoczęło się w 2010 roku, w 2017 roku zostało umorzone, a w maju 2019 roku wznowione.

Założyciel portalu WikiLeaks od siedmiu lat ukrywał się w ambasadzie Ekwadoru w Londynie. W kwietniu został aresztowany, obecnie odsiaduje wyrok 50 tygodni więzienia za uchylanie się od stawienia się w brytyjskim sądzie. Ekstradycji Assange’a domagają się Stany Zjednoczone, gdzie grozi mu m.in. oskarżenie o szpiegostwo.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, PAP, 20.11.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.