Z "Super Expressu" odchodzi Marcin Kowalczyk, będą nowi wicenaczelni
Z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy wynika, że w ubiegłym roku średnia sprzedaż "Super Expressu” wyniosła 117 649 egz. (spadek o 8,52 proc.)
Marcin Kowalczyk, zastępca redaktora naczelnego "Super Expressu" (Time SA), odchodzi z wydawnictwa. Jak ustaliliśmy, ma przejść do "Faktu" (Ringier Axel Springer Polska). Do grona zastępców redaktora naczelnego Grupy Super Express Grzegorza Zasępy dołączają: Bartłomiej Łęczek, Jarosław Sulikowski oraz Jan Złotorowicz.
– Potwierdzam, odchodzę – mówi nam Marcin Kowalczyk. Wicenaczelnym "Super Expressu" był od maja 2014 roku. Od stycznia 2008 roku kierował działem krajowym w tej gazecie. Przed "Super Expressem" był dziennikarzem "Faktu".
Z naszych informacji wynika, że Kowalczyk ma dołączyć w najbliższym czasie do zespołu "Faktu". – Jeszcze za wcześnie, żeby komentować, jakie będą moje dalsze plany – stwierdza Kowalczyk.
– Nie potwierdzam, ale to świetny redaktor – mówi nam redaktor naczelna "Faktu" Katarzyna Kozłowska, pytana o przejście Kowalczyka. – Prawdą jest jednak, że będziemy dokonywać kilku zmian, które mają na celu lepsze wykorzystywanie naszych dziennikarzy i redaktorów, żeby lepiej realizować wyzwania, które stoją przed "Faktem" – dodaje.
Katarzyna Kozłowska jest redaktor naczelną "Faktu" od 14 stycznia. W przeszłości pracowała także m.in. w "Super Expressie".
1 marca zmieni się struktura kierownictwa redakcji Grupy Super Express. Do grona wicenaczelnych dołączą: Bartłomiej Łęczek, Jarosław Sulikowski oraz Jan Złotorowicz.
Bartłomiej Łęczek pełnił dotychczas funkcję redaktora naczelnego serwisu Se.pl, którą w nowej strukturze przejmuje Grzegorz Zasępa. Jarosław Sulikowski był szefem działu Polityka, natomiast Jan Złotorowicz – szefem działu Wydarzenia.
Funkcje zastępców redaktora naczelnego Grupy Super Express pełnią nadal Hubert Biskupski i Stanisław Drozdowski.
Z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy wynika, że w ubiegłym roku średnia sprzedaż "Faktu" wyniosła 237 700 egz. (spadek o 9,06 proc. w porównaniu z rokiem 2017), natomiast "SE" – 117 649 egz. (spadek o 8,52 proc.) (KOZ, KW)
(KOZ, KW, PAZ, 27.02.2019)