Temat: etyka mediów

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 28, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarze rosyjskiego „Forbesa” oskarżają wydawcę o manipulację

Rosyjska edycja miesięcznika "Forbes"

Dziennikarze rosyjskiej edycji miesięcznika „Forbes” oskarżają właściciela magazynu Aleksandra Fiedotowa o manipulację przy tworzeniu rankingu najlepiej zarabiających top menedżerów.

Dziennik „Wiedomosti” podał, że zespół redakcyjny „Forbesa” uważa, iż Fiedotow ukrył w dorocznym rankingu dochody szefa banku WTB Andrieja Kostina. Ranking opublikowano 24 listopada br. w serwisie internetowym Forbes.ru. Pierwsze miejsce zajął w nim szef Gazpromu Aleksiej Miller z wynagrodzeniem za ub.r. 17,7 mln dol. Andriej Kostin zajął trzecią pozycję, ale przy jego nazwisku nie podano kwoty, jaką zarobił w 2015 roku. W serwisie zamieszczono wyjaśnienie, że bank WTB nie podaje dokładnych informacji dotyczących wynagrodzenia menedżerów. Autorzy rankingu twierdzą, że dotarli do informacji, ile zarabia szef tego banku, ale wydawca osobiście zabronił im publikowania tych danych. Dziennikarze przygotowujący ranking zażądali wycofania swoich nazwisk z podpisu pod materiałem i domagają się od wydawcy oficjalnych wyjaśnień. Artykuł został podpisany „Redakcja Forbes”. 
Aleksandr Fiedotow kupił rosyjską edycję miesięcznika jesienią ub.r. od niemieckiego koncernu Axel Springer. Obiecywał wtedy, że nie będzie się wtrącał do pracy redakcji.

(MAK, 28.11.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.