„Przegląd Sejmowy” będzie pisał mniej niż dotychczas o prawie konstytucyjnym
Kancelaria Sejmu powołała nowy skład komitetu redakcyjnego dwumiesięcznika „Przegląd Sejmowy”. Wkrótce ma wymienić także recenzentów. Zmiany obejmą również zawartość czasopisma – będzie w nim mniej treści z zakresu prawa konstytucyjnego.
Po tym, jak w ubiegłym tygodniu odwołano cały komitet redakcyjny „Przeglądu Sejmowego", Kancelaria Sejmu powołała do niego ośmiu członków (wcześniej było ich 12). Redaktorem naczelnym jest prof. Waldemar Paruch (zastąpił prof. Piotra Tuleję). Jego zastępcą został prof. Bogumił Szmulik, kierownik Katedry Prawa Konstytucyjnego Porównawczego i Systemów Politycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Z kolei Wojciech Arndt, doktor nauk prawnych, m.in. były współpracownik Rzecznika Praw Obywatelskich, został sekretarzem naukowym „Przeglądu Sejmowego”. W skład redakcji weszli również: Marek Dobrowolski, Arkadiusz Adamczyk, Bogdan Szlachta, Jarosław Szymanek, Wojciech Kulisiewicz. Trzech z odwołanych tydzień temu członków komitetu to sędziowie Trybunału Konstytucyjnego (Piotr Tuleja, Mirosław Granat i Marek Zubik).
Jak dowiedział się „Presserwis”, prócz komitetu redakcyjnego wymienieni zostaną także recenzenci. Obecnie jest ich szesnastu. Na początku kwietnia br. odbędzie się kolejne posiedzenie komitetu, na którym będą prezentowane kandydatury nowych recenzentów.
Periodyk pod nową redakcją ma zajmować się nie tylko prawem konstytucyjnym, ale też zagadnieniami dotyczącymi prawa administracyjnego i parlamentarnego.
W połowie maja br. ukaże się drugi numer „Przeglądu Sejmowego”, który został przygotowany jeszcze przez poprzednią redakcję.
(IKO, 25.03.2016)
