Zmarł Włodzimierz Rezner, były dziennikarz sportowy Polskiego Radia i Radia Kielce
Dla Polskiego Radia pracował na igrzyskach olimpijskich w Moskwie, Barcelonie i Atlancie (screen YouTube/Polskie Radio)
Włodzimierz Rezner, były dziennikarz sportowy Polskiego Radia i Radia Kielce, nie żyje. Miał 83 lata.
Jak poinformowało w niedzielę Radio Kielce, Rezner przegrał walkę z chorobą nowotworową.
Włodzimierz Rezner w Radiu Kielce pracował od lat 70-tych. Dla Polskiego Radia pracował podczas igrzysk olimpijskich w Moskwie (1980), Barcelonie (1992) i Atlancie (1996).
"Jego ukochaną dyscypliną było kolarstwo. Relacjonował Wyścigi Pokoju i Tour de Pologne. Był inicjatorem akcji »Rowerem po radość i zdrowie«. Był również działaczem Polskiego Związku Kolarskiego, a w latach 90 członkiem prezydium zarządu. W 2010 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju i upowszechniania kolarstwa w Polsce" – czytamy na stronie Radia Kielce.
"Gigant mikrofonu, człowiek wielkiej wiedzy o sporcie (i nie tylko), pełen zapału do pracy. Po prostu dobry gość. Dziękuję, że mogliśmy się poznać" – napisał na Facebooku dziennikarz radiowej Jedynki Roman Czejarek.
(KOZ, 09.08.2026)










