Radio Nowy Świat będzie miało nowego szefa redakcji muzycznej
Patryk Rabiega do zespołu Radia Nowy Świat dołączył we wrześniu 2022 roku (fot. Hanna Szurgot)
Patryk Rabiega od czerwca będzie szefem redakcji muzycznej Radia Nowy Świat.
Zastąpi Macieja Zambona, który kierował redakcją od listopada 2024 roku. Patryk Rabiega był dotychczas zastępcą Zambona.
Czytaj też: Polskie Radio na mundial nie wyśle żadnego reportera sportowego
Rabiega do zespołu Radia Nowy Świat dołączył we wrześniu 2022 roku. Od marca 2023 roku jest autorem audycji muzycznej "Wybory osobiste", a od maja 2024 roku prowadzi wspólnie z Weroniką Wawrzkowicz "Sobotni brzask". Jest także współtwórcą audycji międzynarodowej "Cały nasz świat". Wcześniej przez 15 lat pracował jako reporter TVN 24.
Zastępcą szefa redakcji muzycznej został Jan Janczy, związany z Radiem Nowy Świat od jego początku. Prowadzi autorską audycję "Klimaty na raty". Jest autorem cyklu skandynawskiego w czwartkowym porannym paśmie, twórcą dwóch podcastów "Klimaty północy" i "Skandynawskim tropem", wydawcą "Tip-Top Listy" oraz współtworzy "Cały nasz świat".
Ponadto od czerwca środowe poranne pasmo "Nowy świt" z Mateuszem Andruszkiewiczem będzie współprowadzić Zuzanna Iłenda. W stacji ma autorską audycję "Igranie z graniem", współprowadzi też "Szczyt wszystkiego".
Czytaj też: Była członkini Ordo Iuris wygrała proces z Pudelkiem. WP ma zapłacić 60 tys. zł
(KOZ, 27.05.2026)










