Pod koniec listopada ma ruszyć proces wytoczony przez PZPN serwisowi Goniec.pl
Chodzi o tekst Krzysztofa Boczka z 2 lipca na temat działaczy PZPN (screen: Goniec.pl)
26 listopada ma się odbyć pierwsza rozprawa w sprawie publikacji przez serwis Goniec.pl (Grupa Iberion) sprostowania dotyczącego tekstu "Śledztwo Gońca: Polski Związek Wódki Nożnej. Tak się bawią włodarze polskiej piłki". Sprostowania domaga się Polski Związek Piłki Nożnej.
Janusz Schwertner, redaktor naczelny Goniec.pl, w serwisie X napisał: "PZPN nie odpuszcza Gońcowi. Wkrótce proces. PZPN będzie domagał się od nas opublikowania artykułu, w którym będziemy musieli napisać, iż »nieprawdą jest, że wódka odgrywa istotną rolę w PZPN«, a »wokół PZPN kręcą się ludzie spod ciemnej gwiazdy«".
Czytaj też: Republika pokazała materiały o Klementynie Suchanow zabezpieczone przez sąd
W rozmowie z "Presserwisem" Schwertner dodaje, że w pełni szanuje wszelkie kroki prawne wystosowywane wobec serwisu, bo każda instytucja ma do nich prawo. – Natomiast treść tego sprostowania jest absurdalna i mam wrażenie, że w oczach opinii publicznej to wizerunkowy samobój. Kluczowe jest jednak to, że my przeprowadziliśmy rzetelne śledztwo, napisaliśmy prawdziwy tekst i podtrzymujemy wszystko, co zostało u nas na temat PZPN opublikowane – dodaje.
PZPN nie odpuszcza Gońcowi. Wkrótce proces. PZPN będzie domagał się od nas opublikowania artykułu, w którym będziemy musieli napisać, iż „nieprawdą jest, że wódka odgrywa istotną rolę w PZPN”, a „wokół PZPN kręcą się ludzie spod ciemnej gwiazdy”.
— Janusz Schwertner (@SchwertnerPL) October 28, 2025
W sumie zabawna historia.
W tekście z 2 lipca Krzysztof Boczek pisał w serwisie Goniec.pl m.in.: "Jeden z dawnych współpracowników Cezarego Kuleszy wyciąga telefon i pokazuje nam film. Widać na nim polityków PiS i działaczy PZPN, pod wpływem alkoholu, przytulonych do siebie i śpiewających… »Barkę«. Wśród biesiadników są m.in. Kulesza i Łukasz Mejza. Jaką rolę w PZPN odgrywa wódka?".
Czytaj też: KRRiT dostała skargi na program Doroty Wysockiej-Schnepf z Mariuszem Goskiem w TVP Info
(MNIE, 29.10.2025)










