Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 24, 2025

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Platforma Canal+ zakończyła współpracę z Red Carpet Media Group

Leszek Kułak, główny akcjonariusz Red Carpet Media Group, tłumaczy, że grupa skorzysta z usług innego operatora satelitarnego i liczy na to, że uda się przywrócić oba kanały na liście stacji Canal+ (fot. materiały prasowe)

Z pojemności satelitarnych i listy kanałów platformy Canal+ zniknęły kanały Red Carpet TV i ViDoc TV (oba od Red Carpet Media Group).

– Zakończyliśmy współpracę z nadawcą kanałów ViDoc TV i Red Carpet TV, w związku z czym kanały zostały usunięte z naszej oferty. Jeśli chodzi o powrót kanałów na listę, na ten moment nie ma takich planów – informuje Piotr Kaniowski, rzecznik prasowy Canal+. Nie podał jednak powodów zakończenia współpracy.

Nadawca ViDoc TV ma 5,1 mln zł zaległości

Według Satkurier.pl oba kanały wyłączono z satelity 23 czerwca w godzinach popołudniowych. Stacje były niekodowane.

Czytaj też: Republika planuje budowę trzeciego studia telewizyjnego. Rachoń prosi o wsparcie

Leszek Kułak, główny akcjonariusz Red Carpet Media Group, tłumaczy, że grupa skorzysta z usług innego operatora satelitarnego i liczy na to, że uda się przywrócić oba kanały na liście stacji Canal+.

"Od 14 lutego 2025 roku w związku ze sporem z Emitel nadawanie kanału ViDoc TV za pośrednictwem MUX-8 zostało zawieszone. Nadawanie realizowane jest za pośrednictwem sieci kablowych oraz platform satelitarnych i IPTV" – podano w sprawozdaniu Red Carpet Media Group za pierwszy kwartał br. Nadawca ViDoc TV (spółka zależna Red Carpet TV) ma 5,1 mln zł zaległości finansowych wobec Emitelu, operatora MUX 8. Z kolei Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wszczęła postępowania w sprawie cofnięcia koncesji na nadawanie naziemne kanałowi ViDoc TV.

W drugiej połowie czerwca z rady nadzorczej Red Carpet Media Group odszedł Ludwik Sobolewski. Na początku czerwca zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie zawiesił obrót na rynku NewConnect akcjami Red Carpet Media Group w związku z nieprzekazaniem raportu rocznego za rok 2024.

Czytaj też: TVP z prawami do pierwszego meczu Lecha Poznań w eliminacjach Ligi Mistrzów

(MNIE, 24.06.2025)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.