Maciej Lasoń na czele komunikacji Unilevera w Europie

- Europa się zmienia, a wraz z nią sposób, w jaki komunikują się globalne firmy. Coraz większa integracja oznacza centralizację działań i poszukiwanie synergii na poziomie regionalnym - mówi Maciej Lasoń (fot. materiały prasowe)
Maciej Lasoń obejmuje regionalne stanowisko w Unilever. Będzie kierował komunikacją korporacyjną w 27 krajach Europy – w tym krajach nordyckich, w Austrii, Szwajcarii, Grecji, Ukrainie i na Węgrzech. Nadal będzie odpowiedzialny za komunikację koncernu w Polsce.
Utworzenie nowego regionalnego stanowiska wynika z reorganizacji w Unilever oraz podziału rynków na kilka kategorii. Polskę uznano za jeden z sześciu najważniejszych dla firmy rynków w Europie, obok Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii i Włoch.
- Europa się zmienia, a wraz z nią sposób, w jaki komunikują się globalne firmy. Coraz większa integracja oznacza centralizację działań i poszukiwanie synergii na poziomie regionalnym – to kierunek, który obserwujemy od dawna. Nie jest więc zaskoczeniem, że komunikacja koncentruje się w wybranych hubach. Fakt, że to właśnie Polska staje się jednym z nich, to sygnał rosnącego znaczenia naszego rynku na mapie Europy – mówi Maciej Lasoń, communications and corporate affairs director, Poland and Europe 1UL w Unilever.
Do Unilever Polska dołączył w 2018 roku, po trzech latach objął stanowisko dyrektora ds. komunikacji korporacyjnej w regionie East Europe. Posiada 24-letnie doświadczenie w branży, pracował zarówno po stronie agencji, jak i korporacji, przygotowywał i realizował strategie komunikacyjne oraz marketingowe dla Nike i Coca-Cola.
(MS, 05.03.2025)
