Telewizja Media Narodowe, nadawca TVMN, z wnioskiem o ogłoszenie upadłości
TVMN jest dostępny u mniejszych i średnich operatorów, w internecie i na lokalnych naziemnych multipleksach BCAST w Warszawie i Gdańsku (screen: Tvmn.pl)
Spółka Telewizja Media Narodowe, nadawca stacji narodowców TVMN, złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości. Prezes spółki Piotr Barełkowski zapewnia, że nie należy spodziewać się jej likwidacji.
Wniosek złożono 18 września, a sąd wpisał go do repertorium 20 września. Barełkowski wyjaśnia, że to element restrukturyzacji spółki, a obecnie nadawanie odbywa się jako outsourcing jednej z jego poznańskich firm i ma być kontynuowane bez przeszkód.
"Zmiany w TVMN były konieczne"
Nie odpowiedział jednak na pytanie, o jaką dokładnie spółkę chodzi. Wydawcą portalu stacji TVMN.pl została firma Iluminacja Nowa, należąca do Doroty Barełkowskiej i Zofii Barełkowskiej. Do sierpnia jednym z jej udziałowców był Piotr Barełkowski.
Czytaj też: Poprzedni zarząd Polska Press bez absolutorium. Kania nie uznaje zarzutów
– W najbliższych latach nie spodziewamy się likwidacji spółki. Zmiany w TVMN były konieczne przy spadku wpływów z reklam i blokadzie dystrybucyjnej, z którą się spotkaliśmy po zmianach politycznych w Polsce. Jednak w nowej formule będziemy niezniszczalni i zachowamy skalę produkcji i profil stacji – przekazał nam Piotr Barełkowski.
Nie chciał jednak odpowiedzieć na pytanie, czy spółka Telewizja Media Narodowe jest zadłużona, uznając je za tendencyjne.
"Jeżeli twoja firma przez dłuższy czas nie spłaca zobowiązań, możesz przeprowadzić restrukturyzację – zawrzeć porozumienie z wierzycielami. Jednak w przypadku niewypłacalności masz obowiązek zgłoszenia wniosku o ogłoszenie upadłości" – można przeczytać na stronie Biznes.gov.pl.
Telewizja Media Narodowe z jednoosobowym zarządem
W sierpniu ogłoszono przeniesienie studia stacji z Warszawy do Poznania, skąd pochodzi Piotr Barełkowski. Przy okazji zmiany siedziby, ze stacji odeszła część pracowników, np. dziennikarz Oliver Pochwat, który przeszedł do wPolsce24 (Fratria).
Czytaj też: Telewizja Polska nie przekazuje sprawozdań Radzie Mediów Narodowych
W zeszłym tygodniu informowaliśmy, że Telewizja Media Narodowe docelowo ma działać pod kierownictwem jednoosobowego zarządu, a więc prezesa Piotra Barełkowskiego. Wiceprezesem ma przestać być Tomasz Kalinowski, który przeszedł do Republiki.
Stacja TVMN nadaje publicystykę, reportaże, filmy dokumentalne, transmisje mszy świętych czy różańca.
TVMN jest dostępny u mniejszych i średnich operatorów, w internecie i na lokalnych naziemnych multipleksach BCAST w Warszawie i Gdańsku (zgoda na ich emisję wygasa 28 września). Z powodów finansowych kanał zniknął z MUX MWE Networks. Stacja nie jest mierzona przez Nielsen Media. Reklamy sprzedaje samodzielnie. Utrzymuje się też z wpłat od widzów.
Bąkiewicz i Bonkowski beneficjentami
Telewizja Media Narodowe pierwszy okres działalności (od 27 stycznia do 31 grudnia 2023) zakończyła z 2,3 mln zł przychodów ze sprzedaży i 422 tys. zł zysku netto.
Czytaj też: Do jutra można zgłaszać uwagi do nowej ustawy medialnej. Likwidacja abonamentu i RMN?
Jako beneficjenci rzeczywiści spółki w rejestrze wymienieni są Robert Bąkiewicz (pośrednio jako prezes Fundacji pod Wierzbami, która ma więcej niż 25 proc. akcji spółki) i Waldemar Bonkowski (ma 30 proc. udziału).
Bąkiewicz, kojarzony z organizowania corocznego Marszu Niepodległości, w przeszłości był prezesem Telewizji Media Narodowe. Bonkowski to były senator Prawa i Sprawiedliwości, prawomocnie skazany przez sąd na trzy miesiące pozbawienia wolności i rok prac społecznych za znęcanie się nad psem.
Czytaj też: Im nie jest wszystko jedno. „Gazeta Wyborcza” i Gazeta.pl cenzurują wpisy na forach
(MNIE, 23.09.2024)