Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 19, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Program "Młodzież kontra..." nadal będzie realizowany przez TVP 3 Kraków

W programie goszczą przedstawiciele młodzieżówek partyjnych, którzy zadają pytania gościowi odcinka (screen: Tvp.pl)

Telewizja Polska ostatecznie nie przeniesie produkcji programu publicystycznego "Młodzież kontra... czyli pod ostrzałem" z ośrodka w Krakowie do centrali w Warszawie.

Taką decyzję podjęły władze Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Zmieni się jednak godzina emisji – z 17.30 na 21, w wybrane niedziele. Pierwszy odcinek nowego sezonu zostanie nadany 15 września.

Decyzja o przeniesieniu "Młodzież kontra..." mało popularna

Z naszych ustaleń wynika, że od października program będzie ukazywał się rzadziej – nie będzie emitowany w pierwsze niedziele miesiąca. Wtedy w jego paśmie ma pojawić się nowy program, nadawany z Warszawy.

Czytaj też: Ministra równości interweniowała u szefa TVP ws. programu o transpłciowości w sporcie

Pod koniec lipca podawaliśmy, że szefostwo TAI chciało przenieść "Młodzież kontra... czyli pod ostrzałem" z Krakowa do Warszawy, bo – jak tłumaczono – tam mieszka większość potencjalnych bohaterów cyklu. Według kierownictwa TAI wiosną pojawiły się problemy z zapraszaniem atrakcyjnych gości.

Taka decyzja nie spodobała się jednak dotychczasowej ekipie. Osoba z produkcji tłumaczyła nam, że w programie pojawiali się przedstawiciele różnych partii czy organizacji i już trwało zapraszanie gości do jesiennej edycji. Odebranie produkcji nasz rozmówca oceniał jako próbę osłabienia pozycji ośrodka i kradzież formatu.

"Młodzież kontra... czyli pod ostrzałem" prowadzą Sławomir Mokrzycki i Tomasz Czeczótko. Program, produkowany przez TVP 3 Kraków, wrócił na antenę w lutym 2024 roku po około sześciu latach przerwy. Równolegle był pokazywany w TVP 3 Kraków i TVP Info. Obecnie cykl ma wakacyjną przerwę w emisji.

W programie goszczą przedstawiciele młodzieżówek partyjnych, którzy zadają pytania gościowi odcinka. Pierwsze wydanie wyemitowano 9 kwietnia 2001 roku.

Czytaj też: Polskie media mogły być hegemonem w informowaniu o wojnie, uczyniły z niej tabu

(MNIE, 19.08.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.