Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 24, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kontynuacja serialu "Reset" w TV Republika za kilka tygodni. Premiera miała być w maju

W mediach społecznościowych pojawiła się już zapowiedź serialu "Zgoda" (screen: YouTube/Telewizja Republika)

Z zapowiedzi Telewizji Republika wynika, że w wakacje rozpocznie emisję serialu dokumentalnego "Zgoda", będącego kontynuacją propagandowego serialu "Reset" Sławomira Cenckiewicza i Michała Rachonia, emitowanego w Telewizji Polskiej w czasach prezesury Mateusza Matyszkowicza. To już kolejny termin zapowiadanej premiery.

Media związane z Tomaszem Sakiewiczem, redaktorem naczelnym i prezesem TV Republika, informują: "Twórcy nie spoczęli na laurach, a cenzura nałożona przez obóz Tuska, zmotywowała ich do dalszego działania. Dlatego właśnie, już niebawem (bo jest to kwestia najbliższych tygodni), Telewizja Republika rusza z emisją serialu »Zgoda« – kontynuacji »Resetu«".

"Zgoda" kontynuacją "Resetu" Rachonia i Cenckiewicza

Dalej czytamy: "W mediach społecznościowych pojawiła się zapowiedź »Zgody« z krótką wypowiedzią prezydenta Andrzeja Dudy o tym, że umowa o współpracy polskich służb z rosyjskimi została zawarta »za zgodą pana premiera Donalda Tuska«, a dokumenty w tej sprawie, które widział, są szokujące".

Czytaj też: SDP przyznało nagrody po raz 30. Rachoń i Cenckiewicz z Główną Nagrodą Wolności Słowa

O rozpoczęciu prac nad trzecim sezonem serialu "Reset" Tomasz Sakiewicz informował w styczniu br. – Producent jest zewnętrzny, ale mam nadzieję, że będziemy mogli pokazać "Reset" – mówił "Presserwisowi". O terminie emisji nie chciał jednak wtedy rozmawiać.

Potem okazało się, że kontynuacją "Resetu" nie będzie trzeci sezon, tylko produkcja pod nowym tytułem – "Zgoda". Emisja kolejnych odcinków miała rozpocząć się przed tegorocznym Bożym Ciałem, które wypadało 30 maja i odbywać się raz w tygodniu. Serial miał być nadawany o godz. 20 i – tak jak w TVP Info – miał mieć też kontynuację w formie rozmowy w studiu.

Edward Lucas zażądał wycofania wypowiedzi

Emitowany w TVP "Reset" był produkcją propagandową, która oskarżała ówczesną opozycję – a dziś rządzących – o uległość wobec Rosji, a nawet współpracę z reżimem Władimira Putina.

Czytaj też: Poważne zastrzeżenia po decyzji KRRiT o naziemnym multipleksie dla Fratrii i TV Republika

Z powodu propagandowego charakteru serialu Edward Lucas, ekspert od relacji Zachodu z Rosją i wieloletni dziennikarz oraz redaktor "The Economist", zażądał wycofania swoich wypowiedzi udzielonych Michałowi Rachoniowi na potrzeby serialu.

TV Republika pokazywała już serial "Reset", przygotowany dla TVP. Według Nielsen Media drugi sezon "Resetu" przyciągał późnym latem i wczesną jesienią 2023 średnio 1,31 mln widzów TVP 1 i TVP Info, czyli ponad 200 tys. mniej niż pierwszy sezon, emitowany latem 2023 roku.

Czytaj też: Telewizja Republika z rekordowym zyskiem netto w 2023 roku. Sięgnął 3,5 mln zł

(MAK, 24.06.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.