Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Czerwiec 19, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT zgodziła się na zmianę Muzo.fm w Eska Rock. Podjęto już uchwałę

Po zmianach Eska Rock korzystać będzie z dziewięciu nadajników (screen: YouTube.com/Eska Rock)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zgodziła się na zmianę nazwy ponadregionalnego radia Muzo.fm na Eska Rock – dowiedział się "Presserwis".

KRRiT podjęła już uchwałę w tej sprawie, a Grupa ZPR Media czeka jeszcze na oficjalne dokumenty z Krajowej Rady i chce szybko przeprowadzić zmianę. Jednocześnie regulator zaakceptował modyfikację nazwy nadającej dziś jedynie w stolicy Eski Rock na Eska Rock Warszawa.

Czytaj też: Prawie 16 mln zł zysku netto nadawcy stacji sieci Eska w 2023 roku

Tym samym Eska Rock korzystać będzie z dziewięciu nadajników: w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Kielcach, Olsztynie i Bydgoszczy. W latach 2008-2013 stacja była już rozgłośnią ponadregionalną, nadającą w 18 miastach (jej częstotliwości przejęło Radio Vox FM).

Grupa ZPR Media przejęła nadawcę Muzo.fm od Telewizji Polsat pod koniec marca 2024 roku za 13,3 mln zł. Ale pod koniec 2022 roku zaczęła już odpowiadać za produkcję programu. W styczniu 2023 roku należąca do Grupy ZPR Media spółka Time przejęła od Polsat Media obsługę reklamową rozgłośni. W marcu 2023 roku radio zmieniło format muzyczny na rockowy.

Czytaj też: Spada zaufanie do mediów informacyjnych w Polsce. Nowy raport Reuters Institute

(KOZ, 19.06.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.