Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 11, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rada Przedsiębiorczości upomina się o koncesję dla TVN Style. "Wroga bezczynność KRRiT"

Maciej Świrski kolejny raz wstrzymuje wydanie decyzji o przedłużeniu koncesji dla kanału z grupy TVN (fot. materiały prasowe)

Oświadczenie w sprawie opóźnienia w przyznaniu rekoncesji TVN Style wystosowała w poniedziałek Rada Przedsiębiorczości. Brak decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie stacji nazwano w dokumencie "wrogą bezczynnością".

Rada Przedsiębiorczości, w skład której wchodzą największe polskie organizacje skupiające przedsiębiorców, wyraziła sprzeciw wobec działań KRRiT wymierzonych w kanał TVN Style należący do TVN Warner Bros. Discovery.

"Rażące przekroczenie kompetencji regulatora"

KRRiT od dziesięciu miesięcy zwleka z przedłużeniem koncesji kanałowi. Przedsiębiorcy wskazują, że to już siódme w ciągu ostatnich trzech lat postępowanie rekoncesyjne wobec kanałów grupy TVN, w którym KRRiT wykazuje się "wrogą bezczynnością".

Czytaj też: Watchdog Polska opublikowała listę wynagrodzeń szefów w TVP. Ale są wątpliwości

"Odbieramy działania KRRiT jako celowe oraz dyskryminujące wobec określonego podmiotu gospodarczego i rażące przekroczenie kompetencji regulatora. Postrzegamy je jako część kampanii wymierzonych przeciw niezależnym mediom, widocznej w formie wysokich kar pieniężnych nakładanych arbitralnie przez Macieja Świrskiego na takie media jak Radio Zet, Tok FM i TVN 24" – napisano w oświadczeniu.

I dalej: "Jako przedsiębiorcy żądamy powstrzymania się KRRiT i jej przewodniczącego od ideologicznie motywowanych ataków na spółki medialne".

Czytaj też: Rusza Max, nowa platforma streamingowa WBD. Player docelowo darmowym serwisem

(PAR, 11.06.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.