Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 03, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Były szef Tygodnika TVP w Ordo Iuris. Wznosi tam „wspaniały gmach ładu społecznego"

Od listopada 2017 roku Zdort był szefem internetowego Tygodnika TVP, który został zamknięty w grudniu 2023 roku (screen: YouTube.com/Telewizja wPolsce)

Dominik Zdort, były szef internetowego Tygodnika TVP, który był częścią Tvp.pl, rozpoczął pracę w ultrakonserwatywnej fundacji Instytut Ordo Iuris. Zdort został tam senior research fellow w realizowanym przez Instytut projekcie Ordo Iuris: Cywilizacja.

Ordo Iuris: Cywilizacja jest projektem, który ma się przyczynić do zatrzymania zmian kulturowych na Zachodzie.

Zdort opublikował już tekst na stronach Ordo Iuris

W artykule opisującym projekt Ordo Iuris: Cywilizacja, opublikowanym w serwisie internetowym Instytutu, czytamy: „Nadszedł więc czas, by wznieść na nowo wspaniały gmach ładu społecznego, pokoju i rozwoju, w którym rodzina, naród, wiara i wspólnota bronią człowieka przed najgorszą z niewoli – zniewoleniem własnych popędów. (…) Czas na pracę u podstaw i odzyskanie polskiego ducha. Czas na wysiłek intelektualny. Czas na inspirowanie nowych mód intelektualnych i kulturowych. Czas na nowy program dla państwa i narodowej wspólnoty”.

Czytaj też: Po ataku hakerskim na serwis PAP rząd chce codziennie raportować o cyberzagrożeniach

Instytut Ordo Iuris wielokrotnie był oskarżany w mediach o współpracę z organizacjami finansowanymi przez osoby powiązane z rosyjskimi władzami na Kremlu, m.in. ze Światowym Kongresem Rodzin, finansowanym przez rosyjskich oligarchów Władimira Jakunina i Konstantina Małofiejewa.

Dominik Zdort opublikował już też tekst na stronach Ordo Iuris zatytułowany „Jak się szyje »ruskie onuce«. Polityczne narracje mające zniszczyć prawicę”. Zdort odrzuca w nim oskarżenia wobec prawicowych organizacji o współpracę z Rosją.

Od listopada 2017 roku Zdort był szefem internetowego Tygodnika TVP, który został zamknięty w grudniu 2023 roku. Od 2017 roku pisze też do tygodnika „Sieci”. Wcześniej przez pięć lat pracował w „Rzeczpospolitej” (był szefem działu Opinie i weekendowego wydania tego dziennika „Plus Minus”).

Czytaj też: Nowi redaktorzy naczelni w dziennikach Polska Press. Zmiany w ośmiu tytułach

(MAK, 03.06.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.