Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Maj 28, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Musk zebrał 6 mld dol. na swój start-up xAI, zajmujący się sztuczną inteligencją

Elon Musk na rozwój sztucznej inteligencji zebrał prawdziwe pieniądze. 6 mld dol. przyspieszy rozwój jego start-upu (fot. Wikimedia Commons/UK Government)

Start-up Elona Muska, zajmujący się sztuczną inteligencją xAI, zebrał 6 mld dol. w ramach finansowania serii B, osiągając całościową wycenę na poziomie 24 mld dol. Rundę finansowania poparli inwestorzy, w tym Andreessen Horowitz i Sequoia Capital.

Elon Musk podał w poście na X, że wycena spółki przed wprowadzeniem środków pieniężnych wyniosła 18 mld dol.

Czytaj też: Elon Musk udostępni chatbot xAI wszystkim abonentom premium platformy X

Pieniądze zostaną wykorzystane na wprowadzenie na rynek pierwszych produktów xAI, budowę zaawansowanej infrastruktury oraz przyspieszenie badań i rozwoju przyszłych technologii.

"W nadchodzących tygodniach będzie więcej do ogłoszenia" – napisał Musk w poście na platformie X. W innym wpisie dodał: "Dołącz do xAI, jeśli wierzysz w naszą misję zrozumienia wszechświata, która wymaga maksymalnie rygorystycznego dążenia do prawdy, bez względu na popularność i poprawność polityczną".

Czytaj też: Instagram i producent "Call of Duty" pozwani po masakrze w amerykańskiej szkole

(MAC, 28.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.