Temat: pożegnanie

Dział: PRASA

Dodano: Maj 26, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Ludwika Wujec. Zakładała prasę podziemną, redagowała "Robotnika"

Ludwika Wujec miała 83 lata, była żoną Henryka Wujca, który zmarł w 2020 roku (fot. Leszek Szymański/Pap)

W wieku 83 lat zmarła działaczka opozycji demokratycznej Ludwika Wujec. Była jedną z założycielek tytułów prasy podziemnej. O jej śmierci poinformował jej syn Paweł. "Przez ostatnie lata Mama bardzo tęskniła za Tatą. Mam cichą nadzieję, że teraz znów są razem" - napisał Paweł Wujec.

W 1976 roku Ludwika Wujec została współpracowniczką Komitetu Obrony Robotników i zajmowała się organizacją wsparcia dla represjonowanych robotników - redagowała czasopismo „Robotnik”. W 1980 r. przystąpiła do "Solidarności", a rok później rozpoczęła pracę w Agencji Prasowej „Solidarność”. Była internowana w stanie wojennym. Po zwolnieniu z więzienia w marcu 1982 r. rozpoczęła współpracę z "Tygodnikiem Mazowszem", z którym związana była do 1989 r.

W następnych latach była m.in. asystentką Tadeusza Mazowieckiego w czasie obrad Okrągłego Stołu i zastępczynią dyrektora Biura Komitetu Obywatelskiego przy Lechu Wałęsie. W 2002 roku przeszła na emeryturę, po tym jak była m.in. radną powiatu warszawskiego, jak i sekretarzem w gminie Warszawa Centrum.

"Mamo, bardzo Cię kochamy. Dziękujemy za wszystko. Przez ostatnie lata Mama bardzo tęskniła za Tatą. Mam cichą nadzieję, że teraz znów są razem" - napisał Paweł Wujec.

(KAP, 26.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.