Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 24, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Telewizja WP bez "WP News 11.50" i "WP News 16.50". W zamian serwis o 7 rano

Rezygnacja z serwisów zbiegła się ze zwolnieniami ogłoszonymi we wtorek (screen: Wp.pl)

Naziemna Telewizja WP (Wirtualna Polska Media) zrezygnowała z emisji serwisów informacyjnych nadawanych o 11.50 i 16.50. Zamiast nich można śledzić serwis o 7 rano, ale nie jest on nadawany na żywo.

Michał Siegieda, rzecznik prasowy i dyrektor biura komunikacji korporacyjnej WP Holding, tłumaczy, że zmiana w ramówce Telewizji WP wynika z wewnętrznych analiz i preferencji widzów, którzy zarówno w serwisach online, jak i w telewizji, z treści informacyjnych chętnie korzystają rano.

- "WP News" został wydłużony i jest przygotowywany wcześniej, dzięki czemu będzie zawierać również analizy i opinie ekspertów dotyczące bieżących wydarzeń. Prowadzącymi pozostają: Patrycjusz Wyżga, Agata Malec oraz Paweł Pawłowski - informuje Michał Siegieda.

Zobacz także: Grand Press Photo 2024. Na scenie mnóstwo gwiazd fotografii. Zobaczcie zdjęcia

Ostatnio program "WP News" o 11.50 i 16.50 prowadzili też Karolina Długaszek i Adam Janczewski, ale według Siegiedy były to pojedyncze zastępstwa losowe.

"WP News 11.50" i "WP News 16.50" były nadawane na żywo od poniedziałku do piątku i trwały po kilka minut. Do ramówki wprowadzono je w styczniu 2021. Ich ostatnie wydania zostały pokazane w tym tygodniu. Programy były dostępne także na Wp.pl.

Rezygnacja z serwisów zbiegła się ze zwolnieniami ogłoszonymi we wtorek. W ramach zwolnień grupowych pożegnano się ze 120 pracownikami spółki mediowej.

Zamiast dwóch serwisów nadawany jest jeden - "WP News" o 7. Wydania trwają ok. 20 minut.

Przed wprowadzeniem "WP News 11.50" i "WP News 16.50" nadawano "WP Raport", który był na antenie od 2019 roku, a jego prowadzącymi byli Marek Kacprzak i Jakub Jankowski. Z kolei w 2017 roku zrezygnowano z nadawania programu informacyjnego "#dziejesie", a ze stacją musiało się rozstać ok. 35 osób, w tym m.in. Maciej Orłoś, Igor Sokołowski i Marcin Antosiewicz.

Telewizja WP musi nadawać programy informacyjne, bo taki zapis ma w koncesji (mają zajmować nie mniej niż 1 proc. tygodniowego czasu nadawania programu w godz. 6-23).

(MNIE, 24.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.