Dział: RADIO

Dodano: Maj 17, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Próbny lot" wraca do Radia Nowy Świat. Szansa dla przyszłych prowadzących

W 2020 roku do redakcji Radia Nowy Świat zgłosiło się ponad 2 tys. kandydatów (fot. materiały prasowe)

Na antenę Radia Nowy Świat powracają audycje pod hasłem "Próbny lot", w których testowani będą kandydaci na prowadzących. Ci, którzy się sprawdzą, dołączą do redakcji muzycznej rozgłośni. 

"Próbny lot" emitowany jest w środy o 10 i w czwartki o 22. Każdy z kandydatów będzie mógł się zaprezentować w audycji porannej i wieczornej. "To naturalne, że chcemy usłyszeć, jak grają w godzinach przedpołudniowych i wieczornych. Oczywiście, naturalne jest, że jedni kandydaci mogą lepiej wypaść w audycjach dziennych, a inni w wieczornych" - wyjaśnia w komunikacie Magda Jethon, redaktorka naczelna Radia Nowy Świat.

Czytaj też: Rada Języka Polskiego uchwaliła zmiany zasad ortografii. Nazwy mieszkańców dużą literą

"Próbny lot” miał premierę w lipcu 2020 roku, kiedy to radio przeprowadziło szeroki nabór prowadzących. Wówczas do redakcji zgłosiło się ponad 2 tys. kandydatów, z których Radio Nowy Świat nawiązało współpracę prawie z 20 osobami.

Do dziś na antenie radia, z tej pierwszej edycji "Próbnego lotu", można usłyszeć m.in. Barbarę Gregorczyk, Kingę Krasuską, Marcelinę Słomian, Marię Zamachowską, Mateusza Andruszkiewicza, Jana Janczego, Bruno Jasieńskiego, Mikołaja Kierskiego, Mateusza Kuśmierka, Pawła Orlikowskiego, Adama Stasiaka i Mikołaja Tyczyńskiego.

(KOZ, 17.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.