Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 14, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Abonament rtv bez zmian. KRRiT utrzyma opłaty za abonament rtv na obecnym poziomie

Miesięczna opłata za używanie odbiornika telewizyjnego albo odbiornika radiofonicznego i telewizyjnego nadal będzie wynosić 27,30 zł (screen: YouTube/KRRiT)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w 2025 roku utrzyma wysokość abonamentu radiowo-telewizyjnego na poziomie z 2024 roku.

KRRiT decyzję w tej sprawie podjęła podczas poniedziałkowego posiedzenia. Członkowie Krajowej Rady nie zdecydowali się na podniesienie wysokości opłat abonamentowych.

Miesięczna opłata za używanie odbiornika telewizyjnego albo odbiornika radiofonicznego i telewizyjnego nadal będzie wynosić 27,30 zł (8,70 zł w przypadku samego odbiornika radiofonicznego).

Czytaj też: Zetka najlepiej od 2014 roku. Wzrosła słuchalność RMF FM i Radia Zet 

Także na poniedziałkowym posiedzeniu głosami trzech członków (Maciej Świrski, Hanna Karp, Agnieszka Glapiak) ponownie odrzucono wniosek członka KRRiT prof. UW Tadeusza Kowalskiego o zajęcie się koncesją TVN Style. Ta wygasa już 28 lipca. Na 13 czerwca WSA wyznaczył z kolei termin rozprawy w sprawie skargi TVN na bezczynności Krajowej Rady dot. rekoncesji TVN Style.

(MNIE, 14.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.