Dział: PRASA

Dodano: Maj 11, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Po Sekielskim. Rozpoczęła się rekrutacja na redaktora naczelnego „Newsweek Polska”

RASP szuka nowego redaktora naczelnego „Newsweek Polska” po tym, jak pod koniec kwietnia zrezygnował z tego stanowiska Tomasz Sekielski (screen: Newsweek.pl)

Ringier Axel Springer Polska rozpoczął rekrutację na stanowisko redaktora naczelnego tygodnika „Newsweek Polska”. W redakcji słychać opinie, że zamiast ściągać nową osobę, lepiej byłoby, gdyby tygodnikiem kierowali tak jak do tej pory p.o. redaktor naczelny Michał Szadkowski i jego zastępca Dariusz Ćwiklak.

RASP szuka nowego redaktora naczelnego „Newsweek Polska” po tym, jak pod koniec kwietnia zrezygnował z tego stanowiska Tomasz Sekielski, który kierował tygodnikiem od czerwca 2022 roku.

„Tak, jak informowaliśmy, rekrutacja na stanowisko redaktora naczelnego »Newsweeka« ruszyła z początkiem maja i jest kierowana zarówno do kandydatów wewnątrz i na zewnątrz firmy. O wynikach rekrutacji będziemy informować po wyłonieniu osoby na stanowisko szefa redakcji” – tylko tyle przekazała nam w e-mailu Agnieszka Skrzypek-Makowska, zastępczyni dyrektora komunikacji korporacyjnej.

Obecnie redakcją tygodnika i jego serwisu internetowego kieruje Michał Szadkowski, który był zastępcą Tomasza Sekielskiego, a wcześniej szefem serwisu Newsweek.pl. Szadkowski do „Newsweeka” przeszedł z „Gazety Wyborczej”, gdzie był m.in. wydawcą Wyborcza.pl. Na stanowisku zastępcy naczelnego pozostaje Dariusz Ćwiklak.

- Może nie najgorszym wyjściem byłoby, gdyby kierownictwo redakcji pozostało właśnie w tym składzie. Wyniki sprzedaży tygodnika i subskrypcji elektronicznych są na zadowalającym poziomie, zespół jest zgrany. Jeżeli pojawi się nowy szef, będzie musiał się docierać z zespołem – wskazuje jeden z dziennikarzy „Newsweek Polska”.

(MAK, 11.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.