Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Maj 08, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rafał Wójcik przechodzi z "Gazety Wyborczej" do redakcji "Newsweek Polska"

Rafał Wójcik związany z "Gazetą Wyborczą" był od 2016 roku – na jej łamach pisał głównie o polskiej polityce (screen: Rafał Wójcik/X)

Rafał Wójcik przechodzi z "Gazety Wyborczej" do "Newsweek Polska". Od maja w nowej redakcji pracuje jako dziennikarz oraz wydawca online.

Rafał Wójcik związany z "Gazetą Wyborczą" był od 2016 roku – na łamach tytułu pisał głównie o polskiej polityce. Był dwukrotnie nominowany do Nagrody Dziennikarskiej im. Zygmunta Moszkowicza.

Czytaj też: "Gazeta Wyborcza" i Agora obchodzą 35. urodziny. Jubileuszowe spotkanie dla pracowników

– W "Wyborczej" pracowałem przez prawie osiem lat. Przyszedłem na praktyki studenckie i już zostałem. Byłem dziennikarzem dyżurnym, robiłem wywiady, pisałem teksty o lewicy. W "Dużym Formacie" wspólnie z Ludmiłą Anannikovą napisaliśmy kilka reportaży politycznych. Razem z Dominiką Wielowieyską opisaliśmy kariery słynnych już »dwórek« Adama Glapińskiego – mówi "Presserwisowi" dziennikarz.

– Później zostałem wydawcą strony głównej – kontynuuje. – Zawodowo "Wyborcza" nauczyła mnie wszystkiego. Mam tam przyjaciół i wciąż uważam, że jest to najlepsza gazeta w kraju. Uznałem po prostu, że czas sprawdzić się gdzie indziej, poszerzyć kontakty. Dlaczego "Newsweek"? Bo to marka sama w sobie, mają świetny zespół, tworzą dziennikarstwo z najwyższej półki. Bardzo się cieszę, że będę z nimi pracował".

Czytaj też: Bartosz Michalski redaktorem zarządzającym Wprost.pl, a Martyna Mroczek-Kowalik – Wprost Biznes

(MZD, 08.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.