Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Maj 07, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarka zatrzymana w Rosji za rzekome powiązania z terrorystami

Nadieżda Keworkowa według rosyjskiej wersji oficjalnej miała powiązania ze środowiskiem talibów (fot. Facebook.com/nadia.kevorkova)

Rosyjskie służby zatrzymały Nadieżdę Keworkową – dziennikarkę znaną głównie z pracy na Bliskim Wschodzie. Wiadomość w serwisie Telegram przekazał jej syn Wasilij Połoński. "Moja mama nie jest niczemu winna. Jest dziennikarką" – napisał.

Prawnik Keworkowej powiedział, że została zatrzymana w ramach śledztwa w sprawie terroryzmu w związku z powiązaniem ze środowiskiem talibów, którzy są formalnie uznawani za organizację terrorystyczną. Dziennikarka zaprzecza swojej ewentualnej winie.

Czytaj też: Dwaj rosyjscy dziennikarze aresztowani za współpracę z kanałem Nawalnego

Gazeta "Izwiestia" opublikowała wideo, na którym zamaskowani policjanci dobijają się do jej drzwi wejściowych i wchodzą do mieszkania.

(MAC, 07.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.