Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Maj 07, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sąd oddalił skargę przewodniczącego KRRiT. Środki z abonamentu mają trafić do Radia Gdańsk

Radio Gdańsk nie dostało od początku roku należnych pieniędzy, a kwota zaległości to 4,7 mln zł (screen: YouTube/Polska Agencja Prasowa)

Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku oddalił skargę przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji dotyczącą środków abonamentowych dla tej regionalnej rozgłośni publicznej.

Chodzi dokładnie o skargę Macieja Świrskiego na postanowienie referendarza sądowego z 19 marca. Ten oddalił wniosek o przekazanie należnych Radiu Gdańsk środków abonamentowych na rachunek depozytowy sądu. Zawirowania dotyczące płatności dla Polskiego Radia oraz regionalnych rozgłośni publicznych opisywaliśmy m.in. pod koniec lutego.

Czytaj też: Polskie Radio liczy, że w kolejnych latach będzie dostawać z KRRiT ponad 400 mln zł rocznie

"Orzeczenie sądu z 2 maja oznacza, że przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski powinien środki wpłacane przez widzów i słuchaczy tytułem abonamentu przekazywać do Radia Gdańsk" – poinformowała rozgłośnia.

Jak czytamy, Radio Gdańsk nie dostało od początku roku należnych pieniędzy, a kwota zaległości to 4,7 mln zł.

Przewodniczący KRRiT może wystąpić o pisemne uzasadnienie postanowienia sądu i złożyć zażalenie. Dopiero po jego rozpoznaniu sprawę będzie można uznać za zamkniętą.

Czytaj też: Rafał Ziemkiewicz skazany na 4 miesiące ograniczenia wolności. Za znieważenie aktywisty

(MZD, 07.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.