Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 29, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Komentarze po przejściu Bianki Mikołajewskiej z WP do TVP. "Zapewni wiarygodność"

Bianka Mikołajewska w Wirtualnej Polsce przez kilka miesięcy była szefową Magazynu WP (screen: YouTube/Radio ZET)

Bianka Mikołajewska odchodzi z Wirtualnej Polski. Z nieoficjalnych informacji "Presserwisu" – jeszcze z piątku – wynikało, że przechodzi do TVP, gdzie ma przygotowywać magazyn reportersko-śledczy. Mikołajewska potem potwierdziła doniesienia o zmianie pracy.

Mikołajewska w Wirtualnej Polsce pracowała od lipca 2022 roku. Była tam m.in. szefową Magazynu WP (od marca do października 2023).

Paweł Kapusta: "To dla nas duża strata"

Dziennikarka potwierdziła "Presserwisowi", że do rozstania z WP doszło za porozumieniem stron. Nie zdradziła jednak swoich planów zawodowych. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że pracuje nad programem reportersko-śledczym, który będzie nadawany w TVP. Trwa jeszcze do niego rekrutacja reporterów. Z zespołem WP pożegnała się w piątek.

Czytaj też: Aleksandra Pawlicka odchodzi z „Newsweek Polska”. W TVP Info ma prowadzić publicystykę

"Po dwóch latach kończę pracę w Wirtualnej Polsce. Współpracowałam w niej ze świetnymi dziennikarzami i redaktorami. Życzę im powodzenia w dalszej pracy i wielu super-tematów. Dzięki za wszystko, Dziewczyny i Chłopaki! Redakcji dziękuję za wsparcie w pracy i będę kibicować, bo wiem, że ludzie, którzy ją dziś tworzą chcą budować niezależne, jakościowe medium. Przede mną nowe" – napisała Mikołajewska w piątek na platformie X.

– Bianka zdecydowała się przyjąć ofertę z innego miejsca. To dla nas oczywiście duża strata, bo jest autorką wielu świetnych tekstów. Świetnie nam się razem pracowało, jednak dostała bardzo atrakcyjną ofertę i po prostu z niej skorzystała. Życzę jej jak najlepiej – mówi "Presserwisowi" Paweł Kapusta, redaktor naczelny Wirtualnej Polski.

Chrabota: "Mikołajewska zapewni TVP wiarygodność"

Z kolei Bogusław Chrabota, redaktor naczelny "Rzeczpospolitej", komentuje: – Bianka Mikołajewska to świetna reporterka i na pewno wzbogaci ofertę TVP o dziennikarstwo śledcze.

Czytaj też: Skarga w KRRiT na program z Dagmarą Kaźmierską. Player usunął produkcje z jej udziałem

Jak dodaje, wszystkim powinno zależeć na odbudowie TVP pod względem wiarygodności i oglądalności. – Bianka Mikołajewska na pewno zapewni tej stacji wiarygodność – ocenia.

Przed dołączeniem do WP Bianka Mikołajewska była – od czerwca 2016 roku – zastępczynią redaktora naczelnego serwisu OKO.press i szefową działu śledczego. Od września 2021 roku prowadziła poniedziałkowe wydania "Popołudniowej rozmowy w RMF FM". Współpraca z radiem zakończyła się jednak w momencie podjęcia pracy w WP, ponieważ, jak wyjaśniała sama Mikołajewska, rozgłośnia uznała, że Wirtualna Polska jest jej bezpośrednią konkurencją.

Wcześniej – od 2013 do 2016 roku – Mikołajewska była dziennikarką "Gazety Wyborczej", a w latach 2000-2013 – "Polityki". Jest laureatką najważniejszych nagród dziennikarskich. Zdobyła tytuł Dziennikarza Roku 2016 w plebiscycie polskich redakcji organizowanym przez "Press". W 2015 roku otrzymała Nagrodę Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego, a w 2019 roku w tym samym konkursie tytuł Dziennikarza Dekady.

Czytaj też: Duży TVN. Kanał TVN 24 stworzony jako niszowy jest dziś pierwszy na rynku

(MNIE, 29.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.