Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 29, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polsat chce współpracować z Eurosportem przy Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu

Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu rozpoczną się 26 lipca i potrwają do 11 sierpnia (fot. Pixabay.com)

Telewizja Polsat rozmawia z Warner Bros. Discovery o współpracy przy Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu – wynika z ustaleń "Presserwisu".

To, że trwają w tej sprawie negocjacje, potwierdziliśmy nieoficjalnie zarówno w Telewizji Polsat, jak i w Warner Bros. Discovery, nadawcy Eurosportu, który ma prawa do transmitowania imprezy.

Polsat chce być "bardziej obecny przy igrzyskach"

Jak ustaliliśmy, rozmowy dotyczą jakiejś formy przekazów z igrzysk, które Polsat Sport mógłby wykorzystać na swoich antenach. Telewizja Polsat planuje bowiem wysłanie do Paryża 14 osób (m.in. w studiu w Domu Polskim w Paryżu), a kilkadziesiąt ma pracować w Warszawie, przygotowując tam programy.

Czytaj też: Play wprowadzi osiem olimpijskich kanałów Eurosportu. Włączą je też Inea i Vectra

"Po raz pierwszy w historii chcemy być bardziej obecni przy igrzyskach. Nie tylko w roli informacyjnej. Chcemy zbudować potężne pasmo publicystyczne, dlatego planujemy codzienne programy: trzygodzinny wieczorny od 19 do 22 i poranny od 9 do 10" – powiedział w wywiadzie dla Polsatsport.pl Marian Kmita, dyrektor ds. sportu w Telewizji Polsat.

Kmita przyznał, że stacja nie ma przekazów na żywo z igrzysk. Nadawca poprzez swoje programy chce jednak trafić do kibiców, którzy nie będą mieć czasu na śledzenie wielogodzinnych relacji. Jak dodał, dzięki Polsat Sport "będą mogli dowiedzieć się wszystkiego w pigułce".

Sublicencję od Warner Bros. Discovery nabyła Telewizja Polska, która pokaże wszystkie starty Polaków (350 godzin transmisji w TVP 1, TVP 2, TVP Sport i internecie).

Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu rozpoczną się 26 lipca i potrwają do 11 sierpnia.

Czytaj też: TVP szykuje się na igrzyska olimpijskie. Siedem dyscyplin komentowanych będzie z Paryża

(MNIE, KOZ, 29.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.