Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 18, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kolejne podejście do sprzedaży Marquard Media Polska. Cena wywoławcza 2,88 mln zł

Sąd Rejonowy w Warszawie ogłosił upadłość Marquard Media Polska w kwietniu 2021 roku (fot. materiały prasowe)

Ruszył kolejny konkurs ofert na sprzedaż wydawnictwa Marquard Media Polska, które jest w upadłości - dowiedział się "Presserwis".

Cenę wywoławczą ustalono na 2,88 mln zł przy wartości rynkowej, którą oszacowano na 3,84 mln zł.

Termin składania ofert mija 20 maja. Zgodnie z regulaminem konkursu w przypadku wpłynięcia jednej oferty, która nie zostanie odrzucona, syndyk dokonuje jej wyboru.

"W przypadku wpłynięcia więcej niż jednej oferty, które nie zostały odrzucone, zostanie przez Syndyka przeprowadzona w dniu 21 maja 2024 roku, niezwłocznie po otwarciu i rozpoznaniu ofert, z udziałem obecnych oferentów, których oferty nie zostały odrzucone, lub ich pełnomocników (pełnomocnictwo powinno zostać udzielone w formie pisemnej z podpisami notarialnie poświadczonymi) ustna aukcja" - czytamy w dokumencie.

Czytaj też: Do KRRiT wpłynęła kara dla TVN za "Franciszkańską 3". "Wyegzekwowana przez Urząd Skarbowy"

W poprzednim konkursie ofert (można było je składać do 30 stycznia) nie było chętnych na zakup Marquard Media Polska.

Sąd Rejonowy w Warszawie ogłosił upadłość Marquard Media Polska w kwietniu 2021 roku. W 2019 roku koncern zrezygnował z wydawania magazynów drukowanych, wycofał się z organizacji eventów i zwolnił 70 proc. pracowników. W jego portfolio pozostały serwisy internetowe: Kozaczek.pl, Papilot.pl, Zeberka.pl, Supermamy.papilot.pl, CKM.pl i Autostuff.pl.

(KOZ, 18.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.