Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 17, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Donna Langley z NBCUniversal dostanie nagrodę na festiwalu w Cannes

Donna Langley zostanie uhonorowana nagrodą przyznawaną kobietom szczególnie zasłużonym dla przemysłu rozrywkowego (screen: YouTube/Bloomberg Live)

Donna Langley, przewodnicząca i dyrektorka ds. treści NBCUniversal Studio Group, zostanie uhonorowana na Festiwalu Filmowym w Cannes. Otrzyma nagrodę Women in Motion z rąk prezesa i dyrektora generalnego Kering François-Henri Pinault, prezydentki Cannes Iris Knobloch i reżysera Thierry'ego Fremaux.

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 19 maja podczas uroczystej kolacji zorganizowanej przez Keringa, w której wezmą udział inni nagradzani i kadra kierownicza festiwalu.

Czytaj też: CNN, NBC i Fox News chcą zorganizować trzy debaty prezydenckie Bidena z Trumpem

Langley, jest pierwszą Brytyjką, która prowadzi duże hollywoodzkie studio. W 2020 roku została nagrodzona tytułem Dame Orderem Imperium Brytyjskiego.

Gdy była szefową Universal Pictures, studio wyprodukowało takie hity filmowe, jak "Jurassic World" i duża część serii "Szybcy i wściekli".

Czytaj też: Meta usuwa podróbki seksualnych zdjęć tworzone przez sztuczną inteligencję

(MAC, 17.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.