Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 16, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tegoroczny festiwal w Opolu Telewizja Polska pokaże na przełomie maja i czerwca

Rok temu festiwal zorganizowano w dniach od 9 do 11 czerwca (fot. materiały prasowe)

Transmitowany i współorganizowany przez Telewizję Polską 61. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu będzie odbywał się od 31 maja do 2 czerwca.

Rok temu festiwal zorganizowano w dniach od 9 do 11 czerwca.

"Festiwal w Opolu będzie łączył, a nie dzielił"

14 kwietnia br. zakończył się nabór zgłoszeń do konkursu "Premiery". Z kolei do 26 marca przyjmowano zgłoszenia do konkursu "Debiuty". Oba koncerty odbędą się pierwszego dnia festiwalu, 31 maja.

Czytaj też: Nie zanosi się na powrót Wiktorów. Organizator nie rozmawia z telewizjami o gali

"Zobaczymy wielkich artystów, którzy przez ostatnie lata nie chcieli mieć z TVP nic wspólnego. Ten festiwal będzie łączył, a nie dzielił" – mówił pod koniec lutego dla "Polityki" Tomasz Sygut, dyrektor generalny TVP. Na festiwal w Opolu mają też powrócić nieobecne tam od kilku lat kabarety. 

Z kolei 24 i 25 maja br. w Sopocie odbędzie się konkurencyjny Polsat SuperHit Festiwal. Tym razem nie będzie on miał części kabaretowej.

Według Nielsen Media rok temu 60. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu oglądało w TVP 1 i TVP Polonia średnio 1,87 mln widzów – o 35 tys. mniej, niż w 2022 roku.

Czytaj też: Szef "Wiadomości" za czasów Kwiatkowskiego wicedyrektorem w TVP

(MNIE, 16.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.