Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 10, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie zanosi się na powrót Wiktorów. Organizator nie rozmawia z telewizjami o gali

Dotychczas ostatnią galę wręczenia nagród Akademii Telewizyjnej Wiktory, pod koniec marca 2022 transmitowała Telewizja Polska – rozdano je za rok 2021 (screen: Tvp.pl)

Media Corporation, organizator Wiktorów, na razie nie pracuje nad kolejną edycją tych nagród – dowiedział się "Presserwis". Dwa lata temu imprezę transmitowaną przez kontrolowaną wtedy przez Prawo i Sprawiedliwość Telewizję Polską zbojkotowało wielu nominowanych.

– Na razie nie rozmawiamy w tej sprawie z TVP – przekazała nam Katarzyna Ocioszyńska, prezeska i właścicielka Media Corporation. Nie toczą się też rozmowy z innymi nadawcami. Nie wiadomo, kiedy i czy nagrody miałyby powrócić. Wiktorów nie było też w zeszłym roku.

"Impreza stacji, która sieje nienawiść"

Firma Media Corporation reaktywowała Wiktory w 2022, po siedmiu latach przerwy. Dotychczas ostatnią galę wręczenia nagród Akademii Telewizyjnej Wiktory, pod koniec marca 2022 transmitowała Telewizja Polska (rozdano je za rok 2021). Główną gwiazdą miał być Sting, ale artysta wycofał się po tym, jak przyjaciółka jego i jego żony, reżyserka Małgorzata Szumowska, przekazała mu informację, że wspieranie propagandy TVP jest w Polsce źle widziane.

Czytaj też: Likwidator TVP chce od KRRiT 142 mln zł z abonamentu. Daje Świrskiemu trzy dni

"Nie mógłbym z czystym sumieniem pojawić się na imprezce stacji, która sieje nienawiść" – pisał na Facebooku Maciej Stuhr, nominowany w kategorii Aktor Roku, który pół roku później wystąpił wraz ze Stingiem na Stadionie Narodowym. W różnej formie odcięli się od Wiktorów w TVP także Kinga Rusin, Katarzyna Janowska, Monika Olejnik, Tomasz Raczek, Magda Mołek i Robert Makłowicz.

Pomysłodawcą Wiktorów jest producent telewizyjny Józef Węgrzyn, mniejszościowy udziałowiec firmy Media Corporation. Pierwszy raz Wiktory zostały wręczone za rok 1985.

W 2022 nagrodę w kategorii Dziennikarz Roku otrzymał Andrzej Poczobut. Super Wiktora dostali: Cezary Pazura (był na gali), Alicja Majewska, Andrzej Seweryn i Karol Strasburger (całej trójki nie było). W kategorii Wiktor Publiczności ówczesny prezes TVP Jacek Kurski wręczył nagrodę Idzie Nowakowskiej, ówczesnej prezenterce telewizji publicznej.

Czytaj też: TVP przeprosiła za materiały o Krzysztofie Brejzie tworzone przez Samuela Pereirę

(MNIE, 10.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.